Kuskus s pórkem, kuřecím masem a jinou zeleninou

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut 1 názor

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut 1 názor

Suroviny 4 porce

kuskus 1 krabička
300 g kuřecího masa
1 pórek
1 větší paprika
1 větší mrkev
2 rajčata loupaná
1/2 cukety menší
1 cibule větší
30 g másla nebo 2 lžíce olivového oleje
olej na smažení
pepř
sůl
podravka
petržel sušená - v létě čerstvá

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí maso a všechnu zeleninu nakrájím na větší nudličky, kuřecí maso dám na rozpálenou pánev a restuji, přidám koření (kromě petržele), postupně přidávám zeleninu, nejdříve tu tvrdší (mrkev, paprika, cuketa), rajčata dám do teplé vody na chvíli - pak jdou lépe loupat. Přidám pórek, cibuli, rajčata a chvíli restuji, až je vše doměkka.

  2. Uvařím asi 1 litr vody v rychlovarné konvici, do misky dám kuskus a zaleji vařící vodou asi tak, aby kuskus byl pořádně nasáklý, dám kousek másla - asi 30 g (nebo olivový olej), a nechám asi pět minut odstát.

  3. Pak kuskus zamícháme se směsí z pánve, přidám petržel a podáváme v kopečkách jako rizoto. Můžeme posypat i nastrouhaným sýrem; to vše záleží na chuti strávníků.

Komentáře k receptu Kuskus s pórkem, kuřecím masem a jinou zeleninou

  • ivulinka ivulinka(moderátorka)

    Ivanko, posílám fotku našeho lehkého oběda, dcera by se po kuskusu utloukla, pro zpestření jsem přidala kukuřici.

    Odpovědět

Tématické fráze: kuskus s pórkem porek zelenina recepty kuřecí maso s pórkem kuskus s pečenou zeleninou a kuřecím masem recept na kuskus s kuřecím masem kuskus s kuřecím masem na kari kureci na porku,kuskusem pórek se zeleninou kureci maso s porkem a kuskusem kureci, pórek a kuskus kuskus s kuřecím spizem kuskus s kuřecím masem kuřecí nudličky na cibulce s teplou zeleninou a kuskusem pikantní kuskus s pórkem kuskus s kurecím s kuřecím masem kuskus s kuřecím masem a pečenou se zeleninou česnekový kuskus s kuřecím masem pórkem a žampiony recept kuskus s pórkem a žampióny rizoto kuřeci s porkem a zampiony kuskusové rizoto s kurecim masem