Lehká rajská omáčka

Suroviny

200 g Rajského protlaku
1 lžíce oleje
40 g másla
1 cibule
80-90 g hladké mouky
bobkový list
pepř
tymián
sůl
cukr krupice
1300 ml vývar nebo voda

Postup přípravy receptu

  1. Na rozpuštěném másle s olejem si v hrnci necháme dozlata osmažit pokrájenou cibuli. Během smažení přidáme koření. Poté zaprášíme moukou a umícháme jíšku. K jíšce přidáme protlak a ještě vše krátce za stálého míchání smažíme. Smažením protlaku částečně srazíme jeho kyselost. Vše zalijeme vývarem a pokud vývar nemáme, postačí nám voda.

  2. Vše řádně promícháme, přidáme cukr a sůl a přivedeme za občasného promíchání k varu. Povaříme cca 10 minut, během vaření dle své chuti případně dosolíme nebo dosladíme.

  3. Nakonec omáčku jen přecedíme, abychom z ní odstranili koření a můžeme podávat s houskovým knedlíkem nebo těstovinami.

Komentáře k receptu Lehká rajská omáčka

Tématické fráze: rajská omáčka lehká omáčka lehké omáčky rajská omáčka recept recept na rajskou omáčku recept na rajskou rajská omáčka recepty omáčky recepty lehký recept na rajskou omáčku top recepty rajská omáčka recept na lehkou rajskou omacku recept rajská omáčka omáčky rajská recept omačka rajská rajské omáčka recept rajská lehka omacka s rýží top recepty - rajska omacka rajská omáčka top recept recept na rajskou omáčku lehka