Pletené moučníky ze zbytku cukroví

Marri Kuchařka: Marri

Doba přípravy: 45 minut Moučníky , Dezerty, zákusky, poháry 0 názorů

Suroviny

1 velký plný talíř zbytků cukroví
1 prášek do pečiva
250 g hladké mouky
90 g másla
vlažná voda dle potřeby
1 kakaový pudinkový prášek
meruňková marmeláda
Recept si zatím oblíbil 1 kuchař

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve jsem si rozmixovala v mixéru směs cukroví a nasypala do misky.

  2. Smíchala jsem si kypřící prášek s moukou (zhruba stejné množství jako cukroví) a pudingovým práškem.

  3. Nechala jsem si povolit máslo při pokojové teplotě a nastrouhala jej na stuhadle.

  4. Do moučné směsi jsem nasypala cukroví, přidala změklé máslo a dolévala dle potřeby vlažnou vodu. U mě to bylo cca 3/4 hrnku. Těsto jsem zpracovávala ručně v míse, poté na vále.

  5. Na vále jsem si vyválela různé pláty, které jsem potřela meruňkovou marmeládou a smotala. Fantazii se meze nekladou, takže můžete motat "vánočku", hvězdy, šátečky, záviny.

  6. Pekla jsem 30 minut v horkovzdušné troubě na 180 °C

Poznámka

Prosím, množství surovin nelze přesně rozepsat, protože záleží na množství cukroví, které použijete. Dále záleží, zda použijete "suché" cukroví, nebo i slepované či plněné, potom konzistence vypadá jinak a musí se tomu uzpůsobit množství dalších surovin. Je-li směs z cukroví příliš řídká, přidáme více mouky, pokud je příliš tuhá, upravíme tomu množství vlažné vody a másla. Každopádně těsto by mělo vypadat hladce, nelepivě, od válu by mělo jít samo. Nepodsypávala jsem. Konzistence by měla být tuhá, asi jako na pletení vánočky, aby šlo s těstem pracovat. Povede se všem. Těsto lze dát jen do pečící formy bez pletení, potom to chce ovšem déle péct.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 44 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Pletené moučníky ze zbytku cukroví

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: jak zužitkovat zbytky vánočního cukroví dort ze zbytku cukroví jak.zuzitkovat.zbytky.cukrovi moučník z cukroví jak zužitkovat vánoční cukrovi zbytky perníčků co ze zbytku zakusku moučníky z vanočního cukrovi pernik ze zbytku cukrovi jak zužitkovat cukroví co ze zbytkůcukroví koláč ze ze zbytků cukroví co se zbytky vanocniho cukrovi moučník z vánočního cukroví dezert ze zbytku vanočního cukroví moučník se zbytkem vánočních perníčků moucníky cukroví recepty jak zužitkovat zbytky vánočního peciva cukroví ze zbytků těsta močnik ze zbytku