Kvásek z naklíčených zrn

arrefeena Kuchařka: arrefeena

1 porce Slané pečivo 0 názorů

Suroviny

500 g zrn pšeničných, žitných, ovesných nebo ječných
voda z kohoutku nebo pet láhve
Recept si neoblíbil žádný kuchař

Postup přípravy receptu

  1. Zrna namočíme do vody, za 24 hodin vodu vyměníme a necháme stát dalších 24 hodin při pokojové teplotě. Opakujeme, dokud neuvidíme, že zrna klíčí. Kolik dnů to zabere záleží na tom, jak jsou staré. Tento krok můžeme úplně přeskočit a použít naklíčenou mouku (sprouted flour), která je však těžko k sehnání a je finančně dosti náročná.

  2. Zrna slijeme, rozložíme na utěrku a necháme 2 hodiny oschnout.

  3. Do mixéru vložíme 1/3 zrn a cca hrnek vody. Rozmixujeme na kaši. Zbytek dáme do ledničky.

  4. Přelijeme do skleněné sklenice, přikryjeme ubrouskem, zagumičkujeme a necháme stát při pokojové teplotě, dokud neuvidíme, že tekutina nakynula (cca 2 až 5 dnů dle pokojové teploty).

  5. Zamícháme a půlku odlijeme (můžete přidat do chleba nebo vyhodit). Rozmixujeme si další 1/3 zrn, v nové sklenici smícháme dohromady a necháme stát 12 hodin v pokojové teplotě. Kaše opět nakyne. Můžete vložit do ledničky a používat 3 dny jako aktivní kvásek. Po 3 dnech je kvásek neaktivní a musí se opět nakrmit novou dávkou kaše, pokud z něj chceme péct. Opakujte stejný postup a nakrmte kvásek nebo ho uchovávejte v ledničce, dokud ho nebudete potřebovat. Nakrmte ho cca 12 hodin před pečením a nechte stát při pokojové teplotě, dokud nenakyne.

Poznámka

Zrna mají na svém povrchu přirozeně se vyskytující kvasinky a je z nich jednodušší udělat kvásek, než z mouky. Můžete však udělat kvásek i z naklíčené mouky anebo z nenaklíčených zrn.

Podle toho, kde žijete a jak moc máte ošetřenou vodu, zvažte použití vody z pet láhve. Chemikálie, kterými se voda čistí mohou zabít značnou část kvasinek, ale já osobně jsem nikdy neměla problém s kohoutkovou vodou.

Hotový kvásek už můžete krmit normální moukou, ale bio zrna nebo bio mouka jsou lepší, protože neobsahují pesticidy, které zabíjí kvasinky. Já jsem ve fotkách použila nebio zrna běžně k dostání a neměla jsem problém, až se kvásek ustálí , budu ho dokrmovat normální moukou. Princip spočívá v tom dostat do kvásku co největší počet kvasinek a poté už jen udržovat zdravý kvásek.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 6 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kvásek z naklíčených zrn

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: chléb z naklíčených zrn chleba z naklíčených zrn chléb z naklíčených zrn recept naklíčený chleba naklíčený chléb chléb z naklíčeného zrna k chléb kváskový z naklíčeného obilí chléb z naklíčených zrn recepty pečivo z naklicenych zrn naklíčené obilky pšeničný naklíčený chleba pšenice zrno recepty naklíčený chleba recept domácí chléb z naklíčených zrn ječný udělat kvásek recept chleba z naklicenych zrn použití pet láhve ke na klíčení chlieb z nakličenych zrn recept na naklíčený chléb kde dostanu kvásek