"Naklíčené" bulky (s pšeničnými klíčky)

Suroviny 8 kusů

Na omládek:
120 ml vody (vlažné)
lžička sladěnky (nebo sladovitu)
18-21 g droždí
150 g hladké mouky
Dále:
180 ml vody
2 rovné lžičky soli
30 g oleje
70 g pšeničných klíčků
300-310 g pšeničné chlebové mouky

Postup přípravy receptu

  1. Suroviny na omládek dobře smícháme a v zakryté misce necháme asi 45 minut kynout.

  2. Pak přidáme zbytek surovin, vymísíme těsto a necháme ho nakynout. Vykynuté vytáhneme, propracujeme, pokud je třeba, malinko podsypneme moukou. Rozdělíme na 8 kusů, z každého uděláme bulku a všechny bulky necháme na plechu na pečicím papíru nebo fólii nakynout (před kynutím můžeme bulky ozdobně naříznout).

  3. Upečeme v dobře vyhřáté troubě (200°C/asi 25min).

Poznámka od kuchařky

Zdroj: http://www.pekarnomanie.cz/

V Magazínu zdraví se o klíčcích píše.....

Klíček je část zrna, která je nejbohatší na živiny a aktivní látky, a to zejména na proteiny, které jsou hodnotnější než gluten endospermu, protože mají dostatek lysinu a esenciální mastné kyseliny (10 %), a sice kyselinu linolovou a kyselinu alfalinolenovou.

Dále je bohatý na vitaminy B1, B2, B6, niacin a kyselinu listovou, vitamin E, silný antioxidant; minerály, zejména fosfor, hořčík, železo a stopové prvky; enzymy, např. antioxidant superoxid-dismutáza; octacosanol, který se nachází v pšeničních klíčcích a jejich tucích, v menším poměru v oleji z některých semen. Ukázalo se, že přirozeně zvyšuje odolnost proti únavě a tělesnou výkonnost.

Komentáře k receptu "Naklíčené" bulky (s pšeničnými klíčky)

Předchozí 1 2

Tématické fráze: chleb z nakličenych zrn chléb z naklíčených zrn recept pšeničné klíčky recepty chléb z naklíčené pšenice chleba z naklicenych zrn recept na chléb z naklíčených zrn chléb z naklíčených semen pecivo z naklicenych zrn recepty z naklíčených semen chleba z naklíčené pšenice mouka z nakličenych zrn recept na chleba z naklíčených zrn chleb z naklíčených klíčku chléb z naklíčeného obilí recept pšeničné klíčky recept chleba z naklicenych semen chleb s nakličenych zrn naklíčený chléb chleba z naklíčených zrn recept chleba z naklíčeného obilí