Třízrnný chleba s pšeničnými klíčky

Suroviny

350 ml vody
1,5 rovné lžičky soli
2 lžičky kmínu
lžička cukru
60 g jemných ovesných vloček
60 g pšeničných klíčků
100 g žitné chlebové mouky
350 g hladké mouky
1-2 lžíce hustého kvásku
8-9 g droždí (nebo rovná lžička sušeného)

Postup přípravy receptu

 1. Suroviny dáme do pekárny v pořadí tekuté, tuhé (kvásek, asi hodinu po nakrmení, nahoru na mouku, mimo kvasnice) a použijeme program Celozrnný (nebo základní).

Poznámka od kuchařky

Zdroj: http://www.pekarnomanie.cz/

Komentáře k receptu Třízrnný chleba s pšeničnými klíčky

 • Iljusa Iljusa

  ráda vyzkouším ;-)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen (autorka receptu)

  :-)):-))Papričko, to je přesný! O "zdravé výživě" nějak moc nechce slyšet a takhle zbaští spoustu vlákniny, ani o tom neví;-)

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Cathleen :yes::yes: +;-)
  Já často peču vícezrnný chléb a ani nevím kolika zrnný je. Dám do DP tekutiny a postavím si na váhu nádobu. Pak vezmu veškeré načaté pytlíky mouky, klíčků, otrub, vloček, semínek ... a sypu. Přiměřeně - přiměřeně ... až do požadované hmotnosti mouky. Jen pšen. hladké tam musí být min 200g, aby to dobře nakynulo. To je další způsob jak do chlapa bezbolestně dostat to, co potřebuju. On totiž nic nepozná :-));-)

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

Tématické fráze: recepty z pšeničných klíčků sušené klíčky recept jemné ovesné vločky s klíčky recepty pomazánka z pšeničných klíčků pšeničných chleba sušené klíčky recepty z psenicnych klicek ovesné vločky s klíčky recepty zrnný chléb recept celozrnný chleb z klíčků koláč z klíčků pšeničné vločky recepty pšeničné klíčky-recepty recepty-z pšeničných klíčků? pečení s klíčky klíčky v pečivu a chlebu jemné ovesné vločky s klíčky-recepty recept z pšeničných klíčků třízrnný kváskový chléb sušené klíčky a zdraví