Vepřový mozeček smažený

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 20 min 33 názorů

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 20 min 33 názorů

Suroviny 2-3 porce

Vepřový mozeček 300 g
sůl
mouka hladká
vejce
strouhanka
olej

Postup přípravy receptu

 1. Čerstvý mozeček opláchneme pod tekoucí vodou, osušíme a z mozečku odstraníme žilkování. Jde to jednoduše - žilky vezmeme na straně a opatrně zvedáme(je to taková síťka žilek) a sundáme z mozečku aby zůstal čistý.

 2. Poté mozeček osolíme a obalíme v klasickém trojobalu - mouka, vejce, strouhanka.

 3. Vložíme do horkého oleje (ne rozpáleného), olej musí po ponoření řízečku bublat, ale nesmí ho hned opéct. Smažíme z obou stran asi 3-4 min. Řízečky mají být osmažené do zlatova a po rozkrojení má být mozeček tuhý, ne mazlavý. Podáváme s vař. bramborem, tatarkou a zeleninovým salátem, nebo čerstvým chlebem. My si k tomu ještě smažíme cibulové kroužky, moc nám to dohromady chutná.

Poznámka od kuchařky

Vím že to není žádný extra recept,ale chtěla jsem ukázat že mozeček nemusí být něco nad čím v obchodě ohrneme nos a vyhneme se mu obloukem-z větší části jen proto že nevíme jak ho upravit.A taky jsem chtěla přidat další (mozečkový) jednoduchý recept na rychlé a dobré jídlo.

Komentáře k receptu Vepřový mozeček smažený

 • masorad masorad

  Mozeček miluji, jen se nějak dnes neprodává. Vůbec dnes, to co jsem míval rád si nemohu uvařit, protože to zkrátka neseženu. Rád bych si dal třeba jen tak vařenou slezinku, ale kde vzít? Nebo pajšl.:-(8-(:-((:-//

  Odpovědět

 • anger anger

  Kde se dá vepřový mozeček koupit :-?

  Odpovědět

 • jana zoubkova jana zoubkova(neregistrovaná)

  MOZEČEK DĚLÁME S VEJCEM NA CIBULCE I SMAŽENÝ A JE MI LÍTO TĚCH CO SI HO PROTIVÍ JE TO DELIKATESA JANA

  Odpovědět

 • Jana bab Jana bab(neregistrovaný)

  Konečně i u nás v řeznictví k dostání, už se moooc těším, též si to pamatuji z dětství, ale dělávala jsem ho i svým dětem a řízečky byly oblíbené s bramb. kaší:yes:

  Odpovědět

 • belasek1 belasek1(neregistrovaný)

  Mozeček mám ráda, jenom mě mrzí, že jsem jej jedla vždycky sama. I proto jsem hledala jiný recept a zkusím ho osmažený podstrčit příteli, jsem zvědavá. :-)

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka

  Laada: mozoček je nízky, ja ho nekrájam, usmaží sa bez problémov v celku.

  Odpovědět

 • Laada Laada

  Nejlépe se mozeček obaluje když se dá zmrazit v umělé krabičce třeba od masa a po malém povolení se nakrájí na plátky , obalí a rovnou smaží .Není u toho člověk tak zapatlaný .Je to delikatesa .

  Odpovědět

 • Jarka D. Jarka D.(neregistrovaný)

  :yes::-pJedním slovem mňamka! Také miluji mozeček, bohužel:-( na řízek se u Nás na jihu Čech udělat nedá, většinou tam kde ho měli, byla v misce z mozečků nevzhledná kaše a ještě jsem musela vybírat spoustu kostiček. Budu se muset se podívat do více obchodů, vůbec jsem nevěděla, že se dá koupit takhle pěkně v celku:-O.

  Odpovědět

 • Ondřej Ondřej(neregistrovaný)

  Je to výborná a laciná namka,za málo peněz hromady výborného jídla:-)

  Odpovědět

 • Al Al(neregistrovaný)

  Smažený mozeček je pro mě klasika od babičky.

  Odpovědět

 • Tomáš Novák Tomáš Novák(neregistrovaný)

  :-):-):-):-):-)super

  Odpovědět

 • Cena Cena(neregistrovaná)

  Nejlepší na tom je, že nám ho řezník prodává za 6kč kilo. To se pak za bůra nají celá rodina až to z nás leze ušima ven :D

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Tak na mozeček došlo až dnes:-8,je to opravdu moc dobré;-):yes:

  Odpovědět

 • srettka srettka

  húúúú:-O mozeček....smekám před labužníky:-O pamatuju, že mě ho nutila máma v dětství:-(( ale proti gustu....ať chutná:-)

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Tak já jsem koupila mozeček po strašně moc letech a budu dnes dělat obalovaný,vím,že je to mňamka jako malá jsem to ochutnala často.Tak se moc těším a bodík dávám to je jasné:yes::-p

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: vepřový mozeček vepřovy mozeček recepty vepřový mozeček recept recept na vepřový mozeček vepřový mozek veprovy mozek recept mozeček recept vepřový mozeček vepřový veprovy mozecek na cibulce recepty na vepřovy mozeček vepřový mozek recepty recepty vepřovy mozeček vepřoví mozeček mozeček jak se dělá vepřový mozeček recept vepřový mozeček mozeček na cibulce jak připravit vepřový mozeček jak připravit vepřový mozeček recepty na vepřoví mozeček