Americké lívance z ovesných vloček

Sladká jídla Doba přípravy: do 30 minut 2 názory

Sladká jídla Doba přípravy: do 30 minut 2 názory

Suroviny

250 g rozmixovaných ovesných vloček
200 - 250 ml mléka
2 malá nebo 1 velké vejce
1-2 lžíce cukru (dle chuti)
3 lžíce oleje
2 lžičky kypřícího prášku
¼ lžičky skořice

Postup přípravy receptu

  1. Ovesné vločky rozmixujeme na jemno a přesypeme do misky. Přidáme cukr, kypřící prášek, olej, vejce, mléko a skořici. Vše smícháme. Necháme cca 10 minut odležet (směs se může z počátku zdát celkem řídká, po chvíli se ale mléko vsákne do vloček).

  2. Na pánvi rozpustíme máslo, nalijeme trochu lívancového těsta a tvoříme lívance (podle velikosti pánve cca po 2 lívancích), jakmile se na nich začnou tvořit malé bublinky, otočíme a pečeme do zlatova i z druhé strany.

  3. 3. krok receptu

Poznámka od kuchařky

Podáváme s džemem, javorových sirupem nebo s ovocem, zkrátka dle chuti. Osobně ráda připravuji zkaramelizované ovoce. Na pánvi rozpustím trochu másla, přidám na kostičky pokrájené ovoce (broskev, banán, jablko), zasypu trochou třtinového cukru a nechám zkaramelizovat. To už ale moc zdravá varianta není :)

Komentáře k receptu Americké lívance z ovesných vloček

Tématické fráze: lívance z ovesnych vloček lívance z vloček lívance z ovesných vloček a jogurtu ovesné lívance livanecky z ovesnych vlocek recept na lívance z ovesných vloček americké lívance s ovesnými vločkami palacinky z ovesnych vlocek kynuté lívance z ovesných vloček lívance z pánve recept lívance z bananu ovesných vloček pečeme z ovesných vloček ovesne livance z kypriciho prasku vlockove livance v prasku lívance z ovesných vloček a banánu livance s ovesnymi vlockami a praskem lívance z ovesných vloček recept peceme s ovesnych vlocek lívance z kypřícího prášku kynuté lívance s ovesných vloček