Vepřové na česneku

Vepřové maso Doba přípravy: cca 1, 5 hod. 2 názory

Vepřové maso Doba přípravy: cca 1, 5 hod. 2 názory

Suroviny 4 porce

1 kg vepřového na pečení
1 velká cibule
5 stroužků česneku
sůl
kmín
sádlo
hladká mouka

Postup přípravy receptu

 1. Maso ze všech stran osolíme, vložíme do pekáčku, posypeme kmínem, přidáme nakrájený česnek a na větší kusy nakrájenou cibuli, sádlo a trochu podlijeme vodou. Přiklopíme poklicí a dáme do trouby péct. Během pečení maso poléváme výpekem a obrátíme ho. V polovině pečení sundáme pokličku a pečeme bez ní, pokud je potřeba, maso podlijeme.

 2. Hotové měkké maso vyjmeme z pekáče a výpek řádně seškrábneme ze stěn pekáčku, vše připečené vařečkou setřeme do šťávy, necháme vysmahnout, trochu zaprášíme moukou a podlijeme vývarem nebo vodou. Promícháme a provaříme. Nakonec přecedíme a vložíme do šťávy kousek másla.

 3. K takto pečenému masu se hodí různé přílohy, knedlík, brambory atd. Já jsem tentokrát zvolila špecle a dušený hrášek, aby byla změna.

Komentáře k receptu Vepřové na česneku

 • milda44 milda44

  britula: Na jemno medvědí česnek

  Odpovědět

 • britula britula

  Dnes jsem vařila. Udělala jsem to tedy trochu jinak :D Výpek spolu s cibulí a česnekem jsem dala do hrnce, rozmixovala, protože to bylo tekuté zahustila moukou a dochutila ještě trochou česneku, takže mi vznikl takový sosík. Sice nudná šedá barva, nenapadlo mě, čím změnit barvu abych nezměnila chuť - chuťově výborné :-)
  Maso které bylo odloženo bokem jsem naložila do této omáčky a odložila na zítra. Už se mi zbíhají sliny, až si to zítra dám na večeři :-)

  Odpovědět

Tématické fráze: vepřové na česneku veprove maso na cesneku vepřová na cesneku veprovy na cesneku veprove na na česneku vepřové nacesneku vepřové na česneku omáčka veprovenacesneku vepřový s česnekem vepřove na z cesneku vepřový na cesneku vepřove na česneku vepřov é na česneku vepřové na cesnek příloha veprove na cibuli a česneku vepřová pelc recepty vepřeové na česneku vepřova pečené s česnekem v kuse vepřový na na česneku veprovi na česneku