Skořicové šneky

Moučníky Drobné pečivoKynuté Doba přípravy: 1 hod. 30 min. včetně doby pečení 0 názorů

Moučníky Drobné pečivoKynuté Doba přípravy: 1 hod. 30 min. včetně doby pečení 0 názorů

Suroviny 12 kusů

Těsto:
400 g hladké mouky
45 g třtinového cukru
75 g rozpuštěného másla
špetka soli
35 g kvasnic
250 vlažného mléka
Náplň:
55 g másla
45 g třtinového cukru
1 PL skořice
1 menší vejce na potření

Postup přípravy receptu

  1. Mouku smícháme se solí a cukrem. Mléko ohřejeme, aby bylo vlažné a máslo rozpustíme. Do mouky uděláme důlek, rozdrobíme do něj droždí, které přelijeme vlažným mlékem a rozpuštěným máslem, zlehka přehrneme sypkou směsí mouky s cukrem a solí a dáme na teplé místo cca na 10 minut, aby kvasnice začaly pracovat.

  2. Poté zpracujeme ve vláčné, nelepivé těsto, lehce ho pomoučíme a necháme na teplém místě pod utěrkou cca 45 minut vykynout. Mezitím v malém hrnci rozpustíme máslo do náplně a pak do něj přidáme cukr a skořici. Směs necháme při pokojové teplotě zchladnout.

  3. Po vykynutí těsto rozválíme na obdélník zhruba o velikosti plechu a rovnoměrně ho potřeme náplní až do krajů a poté přeložíme po delší straně na třetiny, jako když skládáme dopis do obálky. Následně těsto rozřežeme na 12 dílů cca po 3 cm. Každý díl pak zavážeme do uzlu a klademe na plech vyložený pečícím papírem.

  4. Necháme na plechu cca ještě 20 minut nakynout, před vložením do trouby ještě potřeme rozšlehaným vajíčkem a pak pečeme v troubě předehřáté na 180 stupňů Celsia cca 12-15 minut.

Komentáře k receptu Skořicové šneky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: skoricovy snek recept náplň do skoricovych sneku skoricove sneky skořicové šneky bez pečící papiru skořicová náplň do šneků recept na skořicové šneky skořicový šnek skořicoví šneci zkvasnic skořicové šneky s vanilkovou polevou skořicoví šneci skořicové šneky recept recept skořicový šnek skoricova napln do sneku recept recept skořicové šneky vlacny skoricovy sneci top recepty skořicové šneky náplň do skořicových šneků - recepty skořicovy šnek-recept nápln do skořicévých šneků vlacni skořicové šneky