Skořicové sušenky - šneky

Suroviny 30 porcí

150 g hladké mouky
1 kávová lžička prášku do pečiva
50 g cukru moučka
1 vanilkový cukr
60 g změklého másla
trochu soli
7 polévkových lžic smetany na šlehání
Náplň:
90 g cukru krupice
1 skořicový cukr

Postup přípravy receptu

 1. Z těchto surovin uděláme těsto (šlehačku dávejte hned po vyndání z lednice). Z těsta vyválíme placku asi 3 mm silnou.

 2. Potřeme ji rozpuštěným máslem a posypeme náplní. Náplň trošku rukou zatlačíme do těsta. Srolujeme do rolky a dáme na 1 hodinu do mrazáku.

 3. Po vyndání krájíme na plátky asi 5 mm silné a dáme péct na 180 °C na 8-10 min. (Samozřejmě dle trouby, já mám horkovzdušnou).

Poznámka od kuchařky

Těsto vyvaluji na potravinářské fólii, z toho důvodu, že se mi to nelepí na váleček a hlavně to potom jde s tou folii pěkně smotat.

Komentáře k receptu Skořicové sušenky - šneky

 • Janik Janik(neregistrovaný)

  Použila jsem kupované listové těsto, které jsem po vyválení pomašlovala máslem, medem a skořivým cukrem. A bylo to také moc dobré.

  Odpovědět

 • Boubelinda Boubelinda(autorka receptu)

  Koouky lámalo jo? Dělala jsem je dvakrát a bylo to v poho. Jednou jsem máslo měla jen změklé a podruhé rozpuštěné (ale sem jsem musela přidat trochu mouky). Tak to se divím. Těsto bylo takové vláčné.:-8;-)

  Odpovědět

 • Koouky Koouky

  Zrovna dneska jsem je zkoušela. Těsto a náplň se mi povedla.
  Akorát když jsem rolovala, tak se mi těsto lámalo! Stjně jako když jsem těsto krájela (po vyndání z mrazáku) se opět lámalo.
  Ale uděluji bodík, chutná skvěle!;-):yes:

  Odpovědět

 • Masula Masula

 • misza misza

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  :yes::-p Kde tě je Verčo konec?;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: skořicové sušenky skořicové šněky skořicové sušenky recept skořicový šneci z listového těsta skořicový šnek skořicový šnek ala ikea skořicový šneci z domácí pekárny skořicoví šneci z domácí pekárny skořicovi šneci z listového těsta skoricovy snecci skořicoví šneci cukroví skoricovy šnek recept recept na skořicové šneky z listového těsta cukrovi sneci skořicový šnek z listového těsta recept skořicový šnek skořicové šneky z listového těsta domácí sušenky šneci z listového těsta s rozinkami skořicový sušenky