Banánové pečené nanuky

Suroviny 16 ks

60 g cukru krupice
1/4 vanilkového cukru
1 vejce
1 zralejší banán - 120 g dužiny
60 g mléka
50 g oleje
125 g polohrubé mouky
1/3 prášku do pečiva
možno špetku skořice
lžíce oleje a polohrubé mouky na formu
--------------------------------------
180 g mléčné čokolády - dle potřeby
80 g kokosu - dle potřeby

Postup přípravy receptu

 1. V míse šleháme do bělavé pěny cukr, vanilkový cukr a vejce. Pak při nejmenších otáčkách šlehače přidáme vidličkou rozmačkaný banán. Pak střídavě a po částech olej, mléko a mouku, ale do posledního dílu mouky vmícháme prášek do pečiva.

 2. Silikonovou formu na nanuky velmi jemně vytřeme olejem a vysypeme polohrubou moukou. Vložíme těsto do 3/4 výšky, formu položíme na plech a vložíme do trouby předehřáté na cca170°C a pečeme zhruba 20 minut. Po částečném zchladnutí korpusy vyjmeme a necháme zchladnout na mřížce.

 3. Třeba v mikrovlnné troubě rozehřejeme velmi malé množství čokolády, namáčíme do ní konce dřívek a zasuneme je do korpusů. Necháme ztuhnout a tím dřívka zafixujeme.

 4. Rozpustíme zbytek čokolády, buď ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Korpusy čokoládou potřeme, nejlépe to jde menším štětečkem a lehce obalíme v kokosu. Místo obalení můžeme jen lehce posypat. Odložíme nejlépe do stojanu a necháme čokoládu ztuhnout.

Poznámka od kuchařky

Léto je u konce a proto se může silikonová forma na nanuky využít i na nanuky pečené. Je lepší mít dvě formy, jelikož se špatně dělá malé množství těsta a nemělo by dlouho stát. Já jsem použila těsto s banánem, ale každý může použít to své, ověřené. Je ho třeba ale velmi malé množství. Čokoláda jde použít i hořká nebo bílá a posyp si každý zvolí podle sebe. Strouhané ořechy, mandle, nesolené burské oříšky, cukrářské posypy, nastrouhaná sójová tyčinka atp. Já jsem k banánovému těstu zvolila kokos.

Při příštím pečení zkusím udělat v malé misce jen polovinu těsta. Vajíčko vyklepnout, prošlehat a použít polovinu. Je lepší, když se těsto použije ihned, bylo by to na 8 kusů. Jinak počet kusů je orientační, jsou různě velké formy. Někdo má forem víc a proto jsem nechala množství ingrediencí na jedno vejce.

Komentáře k receptu Banánové pečené nanuky

 • Eja57 Eja57(moderátorka)

  Geniální mi přijde to namočení dřívka do čokolády, aby to drželo v nanuku:yes:

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(autor receptu)

  hosta: :-D Díky, kdo si hraje nezlobí.:-D Takové formy ze silikonu jsou v různých tvarech. Když se dělají nanuky mražené, tak se dá do formy nějaká hmota a do těch otvorů se hned zasune dřívko a právě na to jsou na formě takové ty výstupky, nebo jak to nazvat. Je to opora pro dřívka. Celé se to pak dá do mrazničky a nanuky se pak jakoby vyloupnou a vytáhnou i s tím dřívkem. Jde to moc dobře. Tahle forma je výhodná pro ty, co nemají v mrazničce moc místa.:-K

  Odpovědět

 • hosta hosta

  To je pěknýýý :-D:yes: - takovou formu vidím poprvé

  Odpovědět

Tématické fráze: pečený nanuk bananove řezy recept bez laktozy forma na pečené na nanuky peceny nanuk recept pečení nanuků v troubě nanuk pečený banánové pecení domaci nanuky pecené pečení s banánem pečené banánové pečivo forma na pecene nanuky