Bleskové banánové nanuky

Postup přípravy receptu

 1. Banány oloupeme, příčně rozkrojíme na poloviny a do každé půlky v místě řezu zapíchneme nanukové dřívko nebo silnější špejli (směrem ke špičce ). Vyrovnáme na tác a dáme do mrazáku.

 2. Před kozumací si rozpustíme čokoládovou polevu, nalijeme ji do vyššího hrnečku, nanuky vyndáme z mrazničky a ihned máčíme do čokolády. Držíme je přitom za dřívko. Díky tomu, že jsou banány zmrzlé (a tudíž ledové), poleva na nich okamžitě ztuhne.

 3. Počkáme tak asi 5 min. aby se "nanuk" dal kousat (to je na tom asi to nejtěžší) a pak už si jen pochutnáváme.

Poznámka od kuchařky

Bleskové jsou tyto nanuky nejen pro svoji superrychlou přípravu, ale i proto,že pokaždé bleskově zmizí! :-))

Momentálně nemám k dispozici foťák, takže uvítám, když někdo obrázek přidá...:-)

Komentáře k receptu Bleskové banánové nanuky

 • Miska Miska(neregistrovaná)

  Banánky jsou velice dobré,dělala jsem se stejným postupem i jablka v čokoládě.Je to výborné. :-K jen jsem nevěděla na jak dlouho dát do mrazáku :-/ takže by mě to zajímalo,prosím odpovězte. :-))

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

  Nanuky se mrazí, odpoledne vnučka vyzkouší...foto a:yes:+8

  Odpovědět

 • Danca Danca (autorka receptu)

  Jana Remková: dřívka lze koupit na http://www.brydova.cz, jsou zde uváděná jako "dřevěné lopatky" v sekci "předměty k dekoraci -", 100ks za 30,-Kč:-)

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Dobrý nápad do těch veder:yes:+7:yes:

  Odpovědět

 • monikaK monikaK

  dobrý nápad:-!:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Danco, to musí vypadat strašně dobře! Jen kde vzít ta dřívka? Leda skladovat nanuky;-) Tak jedině ty špejle;-) Dobrý nápad pro děti;-):yes:

  Odpovědět

 • Jenny Jenny

 • spagetka spagetka

  Hm, tak to je docela zajímavý nápad, škoda že není fotka. Ale u nás každý banán taky zmizí bleskově, takže to zkusnu ;-):-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: nanuk z banánů domaci bananove nanuky dřívka na nanuky domácí banánovy nanuk kde koupit dřívka na nanuky špejle na nanuky tyčky na nanuky nanuková dřívka dřevěné špejle na nanuky kde koupit dřívka od nanuků nanukové špejle tyčky od nanuků banan jako nanuk dřevěné tyčky na nanuky nanuková buchta recepty nanuků kde koupit drivka k nanukum babánové řezy dřevěná špejle na nanuky ledove bananky na spejli