Kachní prsa na jablkách

Suroviny

2 kachní prsa
sůl
pepř mletý
2 menší jablka
2-3 hřebíčky
špetka skořice
citronová kůra čerstvě nastrouhaná, dle chuti
cca 1 dl vína (já dal bílý Muškát)

Postup přípravy receptu

  1. Kachní prsa, která jsme nechali ohřát na pokojovou teplotu, omyjeme, osušíme, kůži pokrájíme ostrým nožem na mřížku, osolíme a opepříme. Pánev bez tuku rozpálíme, kachní prsa na ni položíme kůží dolů a smažíme cca 6 minut dozlatova, pak otočíme a smažíme dalších cca 5 minut, dle velikosti prsou. Pak prsa vyndáme, zabalíme do alobalu a uchováme v teple.

  2. Z pánve slijeme přebytečný tuk, ponecháme jen trošičku na přípravu jablečné přílohy. Jablka oloupeme, pokrájíme na slabší měsíčky nebo kostky a dáme do rozehřáté pánve společně s hřebíčky, troškou čerstvě nastrouhané citronové kůry a špetkou skořice. Krátce osmažíme a až začnou jablíčka trošku zlátnout, přilijeme víno a bez přikrytí necháme šťávu zredukovat na sos. Je-li třeba, pokud jsme měli jablka nebo víno příliš kyselé, můžeme sos dosladit troškou medu nebo třtinového cukru.

  3. Na talíře nandáme přílohu (brambory vařené, šťouchané nebo pyré), rozdělíme na ně jablečný sos i s jablíčky, ze kterých jsme vyndali hřebíčky, prsa vyndáme z alobalu, pokrájíme na plátky a položíme na jablečný sos.

Komentáře k receptu Kachní prsa na jablkách

  • Eja57 Eja57(moderátorka)

    Minutková kachní ňadra jsou :yes: A tahle vypadají :yes::yes:
    A - jako u tebe vždy - perfektní postup:-K jen bych možná ještě zdůraznila, že neotáčet tam a zpět a nepíchat do prsou ničím...ale ono to je v postupu jasné... kdo dělá poprvé by mohl mít snahu to několikrát otočit a píchnout nožíkem, jestli je to měkké...

    Odpovědět

Tématické fráze: kachni prsa na jablickach kachní prsa s s jablky kachna na na jablkách kachní prsa kachna na jablkách kachní prsa recept