Kefírové řezy (Dělená strava podle LK - Kytičky+ ovoce)

Suroviny 10 porcí

Těsto :
250 g hladké mouky
50 g fruktózového cukru
2 PL kakaa
1 rovná lžíce jedlé sody
250 ml vegan jogurtu
50 ml řepkového oleje (Manka máslová)
pár kapek rumového aroma
1 vanilkový fruktózový cukr
1 přezrálý banán (náhrada vejce)
Krém :
300 ml nemléka
2 kakaové pudinky
malý vegan jogurt kokosový (150 g)
A ještě :
marmeláda bez přidaného cukru, na potření v řezu (100% Relax malinová)

Postup přípravy receptu

  1. Do mísy prosejeme hladkou mouku se sodou, přidáme cukry, kakao a metličkou vše promícháme. Lžíci mouky odložíme stranou a smícháme se sodou. V odměrce rozmixujeme vegan jogurt, olej, rumové aroma a banán. Troubu nahřejeme na 175°C. Sypké a tekuté suroviny smícháme. Těsně před vylitím na plíšek kuřák (malý plech na kuře), přidáme do těsta odloženou sodu, rozmíchanou s PL mouky.

  2. Těsto nalijeme na plíšek vyložený pečícím papírem, stěrkou rozhrneme ke stranám plechu, aby byl povrch po upečení rovný. Pečeme v rozehřáté troubě bez horkovzduchu, asi 25-30 minut. Necháme vychladnout, prořízneme a v řezu natřeme nepřislazovanou marmeládou.

  3. Mezitím připravíme krém: 300 ml rostlinného mléka a 2 sáčky kakaového pudinku uvaříme dohusta, dosladíme fruktózou nebo jakýmkoliv vhodným sladidlem. (Použila jsem 2 PL ječmenného sladu) a přidala pár kapek rumového aroma. Po vychladnutí vmícháme 150 g kokosového veganského jogurtu a našleháme, nejlépe metličkou ručního mixéru. Natřeme na korpus a necháme zatuhnout v lednici.

Poznámka od kuchařky

Krém je řidší, neboť mi drahý, v nestřežené chvíli, "zredukoval do vaničky" část pudinku. Těsto bylo opravdu jen lehce nasládlé, ale s marmeládou a krémem byla sladkost tak akorát.

Komentáře k receptu Kefírové řezy (Dělená strava podle LK - Kytičky+ ovoce)

TIP dne na email

Další inspirace

Přidat podobné recepty