Houbová tlačenka

Suroviny

2 kg čerstvých hříbků ( nebo jiných tvrdších)
3 vepřové nožky na vývar
sůl
zázvor
majoránka
mletý pepř a
česnek

Postup přípravy receptu

 1. Větší houby nakrájíme, menší ponecháme v celku. Povaříme ve slané vodě (na 1 l vody 1 polévková lžíce soli) 20 minut. Scedíme, propláchneme studenou vodou a necháme okapat.

 2. Očištěné nožky dáme vařit do osolené vody (na 1 a 1/4 l vody 2 polévkové lžíce soli). Vaříme tak dlouho, až se začnou rozvařovat, vyjmeme a obereme.

 3. Takto získané maso umeleme na masovém strojku. Vývar necháme zchladnout a sebereme tuk. Vývar pomalu rozpustíme, přidáme namleté maso a dokořeníme utřeným česnekem (5 stroužků), pepřem (1,5 lžičky), zázvorem (na špičku nože), solí a vše lehce povaříme.

 4. Vývar má být silně přesolený a překořeněný - tlačenka by byla mdlá. Přidáme majoránku, ale tu již nevaříme. Do vývaru přidáme povařené houby a za občasného míchání necháme částečně zchladnout.

 5. Nalijeme do tlačenkového sáčku, zavážeme a dáme zchladnout. Tlačenku občas otočíme.

Poznámka od kuchařky

Pro mě je takto dost slaná, dávám malinko méně soli, ale komu nevadí sůl, může množství dodržet. Radši ochutnávat při solení. Z tohoto vychází celá jedna tlačenka.

Komentáře k receptu Houbová tlačenka

 • maris maris

  Já jsem také o něco méně osolila. Houby jsem měla v mrazáku.Rosol jsem připravila podle http://www.toprecepty.cz/recept/16750-domaci-rosol.... Tlačenka je vynikající a určitě nedělám naposledy, počkám na čerstvé houby :yes::-p+

  Odpovědět

 • Honza Honza(neregistrovaná)

  Já popisovanou tlačenku dělám již delší dobu a mohu řici, že komu jsem dal ochutnat, chtěl, abych jí udělal. Je s tím trochu práce, ale stojí to za to. Chuťově je velmi dobrá - d o p o r u č u j i všem.

  Odpovědět

 • Šulcová Jana Šulcová Jana(neregistrovaná)

  Houby milujeme a ještě raději je sbíráme,tlačenku určitě vyzkoušímewww.toprecepty.cz

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

 • sonca sonca

  tlačenku moc dobře znám, je vynikající! když mám houby, tak ji dělám.kdo má rád houby, vřele doporučuji! :-p:-8

  Odpovědět

 • Jikotka Jikotka

  Hm,zajímavé,dávám do oblíbených a počkám až porostou...;-);-):-p:-D

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  Také už tisknu a chválím, jen nevím:-?, kdepak se nám ztratil ten druhý bodík:-?:-D já ho posílám:-!:yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Jejda, skvělý nápad :-p:-p:yes::yes:

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  :-O Dávám do oblíbených, rozhodně zkusím (houby milujeme) a teď bodíkuju:yes:+

  Odpovědět

Tématické fráze: tlačenka z hub jak dlouho vařit houby jak dlouho vařit tlačenku recept na houbovou tlačenku hobova tlačenka houbovatlacenka hribova tlacenka prasečí nožky tlacenka s hub houbová tlačenka bez masa tlacenka co stoji tlacenka z hribku houbová zlačenka tlacenkazhub tlačenka z hub bez masa- recept recept tlačenka z hub recepty z hub-houbova tlačenka hobova tlačenka recept recept na tlačenku z z hub recept na tlacenku