Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Velikonoční cupcakes II

Velikonoční cupcakes potěší vaše děti i malé koledníky. Slaďoučké kakaové cupcakes s pistáciovým máslovým krémem udělají parádu na svátečním stole a můžete je darovat za pomlázku. Příprava ozdob z marcipánu je skvělou zábavou pro malé slečny.

Recept nikdo nehodnotil, buďte první

Ohodnotit

Buďte první kdo ohodnotí recept

poslirecept poslirecept

Snadný

Doba přípravy 80 min Doba přípravy: 60 min Doba tepelné úpravy: 20 min bez doby chladnutí

80 min (60 min příprava + 20 min tepelná úprava, bez doby chladnutí)

Suroviny pro 1 dávka

cca 12 kusů

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Postup přípravy

Krok 1: Troubu předehřejeme na 180 °C. Formu na muffiny vyložíme papírovými košíčky. Krok 2: V míse smícháme hladkou mouku s kypřicím práškem do pečiva. Přidáme cukr krupice, sůl, vejce, kakao a vlažné máslo. Vyšleháme hladké těsto. Krok 3: Těstem naplníme košíčky asi do dvou třetin. Krok 4: Pečeme v předehřáté troubě přibližně 20 minut. Upečení zkontrolujeme špejlí. Po upečení necháme korpusy zcela vychladnout. Krok 5: Z mléka, pudinkových prášků a cukru krupice uvaříme hustý pudink podle návodu na obalu. Přikryjeme potravinovou fólií tak, aby se dotýkala povrchu, a necháme vychladnout. Krok 6: Změklé máslo vyšleháme s moučkovým cukrem do světlé pěny. Postupně zašleháme vychladlý pudink. Krok 7: Krém naplníme do cukrářského sáčku s řezanou špičkou a nastříkáme na vychladlé cupcaky. Krok 8: Marcipán obarvíme gelovými barvami a vytvarujeme minivajíčka, květy nebo jiné jarní motivy. Krok 9: Cupcaky ozdobíme marcipánovými dekoracemi a posypeme nasekanými pistáciemi.

TIP: 15 receptů na cupcakes

Zveřejněno 12. 4. 2025

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Velikonoční cupcakes II

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/YEl92

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

Toprecepty.cz

Velikonoční cupcakes II

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/YEl92

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Suroviny:
mouka hladká, kypřící prášek do pečiva, máslo, cukr krupice, vejce, kakao holandské, sůl, mléko, pudinkový prášek, cukr krystal, máslo, cukr moučkový, marcipán, potravinářské barvivo, ořechy pistácie

Přidat fotografie receptu
]