Mořské plody na středomořský způsob
Recept ještě nebyl hodnocenMořské plody nemusí být jen přímořskou dovolenkovou záležitostí. Směs drobných plodů je snadno dostupná již i u nás. Připravte si tento snadnou, chutnou a výživnou…
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 349 kJ / 83 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 16,00 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 16,00 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 0,00 g |
| Tuky | 1,30 g |
| – nasycené | 0,30 g |
| – nenasycené | 1,00 g |
| –– mononenasycené | 0,70 g |
| –– polynenasycené | 0,30 g |
| ––– omega 3 | 0,10 g |
| Vláknina | 0,00 g |
| Cholesterol | 170 mg |
| Sodík | 80 mg |
| Sůl | 0,20 g |
| Sacharidy | 1,90 g |
| – cukry | 0,00 g |
| ––– laktóza | 0,00 g |
Mořské plody nemusí být jen přímořskou dovolenkovou záležitostí. Směs drobných plodů je snadno dostupná již i u nás. Připravte si tento snadnou, chutnou a výživnou…
V hrnci zpěníme na rozehřátém oleji nakrájenou cibuli a nasekané stroužky česneku. Když se rozvoní, přihodíme drobně nakrájenou zelenou papriku, naťové cibulky, rajčata…
Na oleji osmažíme nasekanou cibuli a kořenovou zeleninu – mrkev, petržel a celer v libovolném poměru. Přidáme mořské plody – v tomto receptu jsou použity 2 sáčky…
Na velké hlubší pánvi rozehřejeme olej a opečeme na něm za častého míchání na mírném plameni cibuli, papriku, celer a česnek. Když zelenina změkne, vmícháme mletou…
Na oleji si zesklovatíme najemno nakrájenou cibulku, přidáme nakrájené řapíky celeru a chvilku společné opékáme. Zalijeme vínem a necháme odpařit. Poté si rozmícháme…
Zeleninu omyjeme. Mořský koktejl necháme rozmrazit při pokojové teplotě, pak osušíme. Do mísy si natrháme saláty na kousky,okurku nakrájíme na kostky, papriku na…
Milovníci mořských plodů ocení recept na jejich pikantní úpravu s čerstvými paprikami, česnekem a kari pastou. Spousta výrazných chutí doplní jemné maso krevet,…
Rozpálíme si na velké pánvi trochu olivového oleje, vložíme celé, oloupané stroužky česneku a necháme chvilku provonět. Pokud máme slávky v ulitě, dáme jako první ty a…
Orestujeme nakrájený česnek + cibuli a přidáme rozmražené mořské plody. Restujeme cca 2-3min na mírném ohni. Poté zalijeme vínem a necháme dodělat ( víno se musí…
Směs mořských plodů propláchneme na sítu pod studenou vodou a necháme okapat. Cibuli a zeleninu očistíme a nakrájíme, česnek, zázvor a papričku nasekáme najemno.Do…
Na korpusy ušleháme dotuha sníh se špetkou soli a cukrem, všleháme postupně olej a žloutky a nakonec vmícháme mouku s kakaem (podrobněji odkaz viz odkaz v poznámce).…
Rozmrazíme mořské plody, dáme na pánev a smažíme. Přidáme nakrájený česnek, cibuli, posypeme červenou paprikou a chvilku restujeme.Mezitím připravíme skleněné nudle,…
Mořské plody mají jemnou chuť, která si rozumí s jednoduchou úpravou. V tomto receptu dostanou křupavý kabátek. Stačí je obalit, osmažit a na stole máte jídlo, které…
Rychlovku třeba k večeři, a zároveň připomenutí dovolené u moře, si dopřejete s naším receptem na mořské plody. Rychlá příprava, správné dochucení a servírování s…
Na 2 PL oleje orestujeme půl paličky lisovaného česneku do vůně, pak zalijeme půl litrem vody, vsypeme mořské plody, osolíme, opepříme, ochutíme chilli a asi 5-10 minut…
Houby očistit a nakrájet na plátky. Rajčata ve špičce nakrojit do křížku, vložit do vroucí vody a asi 1 minutu povařit, propláchnout studenou vodou a oloupat. Nakrájet…
V hrnci speníme na oleji nadrobno pokrájanú cibuľu a pór a pridáme pokrájanú dužinu z paradajok. Menšie ryby vypitváme a dáme do hrnca spolu s hlavami s väčších rýb, s…
V mouce v míse uděláme důlek, do kterého nalijeme vlažnou vodu a rozdrobíme droždí. Poté necháme cca 4 minutky odpočinout a přidáme sůl, olej a cukr. Vypracujeme vláčné…
Nejprve si několik minut povaříme rozmrazené plody moře a scedíme. Do pánve dáme rozehřát tuk. Máslo a olivový olej v poměru 1:1. Na tuku necháme zpěnit cibuli…