Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Domácí brumíci, zdravá a chutná svačinka pro malé děti nejen na cesty: Naučíme vás je upéct
Zdroj: Top recepty

Blíží se období dovolených a výletů a vy marně přemýšlíte co připravit na svačinku s sebou pro své nejmenší? Vyzkoušejte domácí brumíky. Chutná svačinka je proti kupovaným brumíkům zdravější a chutnější.

Většina dětí už od malička miluje kupované brumíky. Je to výborná svačinka, která se vejde do batůžku, přesně pasuje do dětské ručky, nerozteče se v teple, neudělá v autě nepořádek a hlavně dětem chutná. Jak ale připravit obdobu této pochoutky i doma, aby byla bez éček a spousty cukru? Způsobů je více, my vám některé ukážeme. 

Několik rad na začátek

Aby byly brumíci pro děti opravdu zdravou a lákavou svačinkou, máme pro vás několik postřehů, které doporučujeme přečíst, než se do pečení pustíte.

  • Nejprve je nutné si obstarat plech nebo formičky na brumíky. Pokud je nevlastníte a nechcete kupovat nové, můžete z těsta na brumíky udělat muffiny.
  • Pokud se rozhodnete, že budete péct pro děti do jednoho roku, doporučujeme zcela vynechat cukr. Ten lze nahradit např. ovocnou kapsičkou bez cukru nebo zralým banánem, které dodají ,,medvídkovi,, sladkost. Pro starší děti již volte množství cukru podle svých zkušeností a zvyklostí.
  • Brumíky můžete upéct suché nebo jim bříško naplnit kostičkou čokolády, nutellou nebo marmeládou. Pokud se rozhodnete pro plnění, vždy naplňte pouze půlku formičky, přidejte náplň a poté doplňte zbytek těsta.
  • Pokud budete chtít, aby byly brumíci dvoubarevní, odlijte si trochu těsta do menší misky a přidejte do něj kakao. Poté nalijte pomocí kávové lžičky nejdříve tmavé těsto do paciček a oušek a následně formičku zalijte těstem světlým. Brumíci pak budou vypadat jako z obchodu.

Základní těsto na brumíky

Na jednoduché těsto, ze kterého bude cca 6 brumíků, budete potřebovat - 4 vejce, 200 g cukru krystal, 150 g tuku,  5 lžic mléka, 300 g polohrubé mouky, 1/2 sáčku prášku do pečiva a kakao.
  • Žloutky utřete s cukrem, tukem a přidejte mléko.
  • Přisypte mouku, prášek do pečiva a promíchejte. Na závěr přimíchejte sníh z bílků.
  • Těsto naplňte do formiček ze 2/3 (pozn. v této fázi můžete brumíkům naplnit bříška nebo obarvit část těsta).
  • Pečte ve vyhřáté troubě na 170 °C zhruba 40 minut (délku pečení vždy upravte podle zkušeností s vlastní troubou).

Upečené brumíky zabalte s sebou do krabičky. Na výletě nebo cestou na dovolenou je ocení každý malý strávník. Uvidíte, že u jednoho brumíka nezůstane. Další inspiraci na svačinky pro nejmenší děti najdete v uvedených receptech.

Jaké zdravé dobroty připravujete na cesty nejraději vy pro své děti? Podělte se s námi o tipy do komentáře pod článkem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie