Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zapékané těstoviny - jednoduché  a rychlé jídlo, které snadno  připravíme na mnoho variant. Jaké jsou nejoblíbenější recepty
Zdroj: Top recepty

Zapékané těstoviny jsou rychlé, chutné a levné jídlo. Připravujeme je se zeleninou, masem a houbami. Výborně chutnají upečené do zlatova, podávané s kyselou okurkou a čerstvou zeleninou.

Rychlé a jednoduché jídlo

Těstoviny nejprve uvaříme s trochou soli a oleje. Vhodně je dochutíme a vrstvíme do pekáčku společně s dalšími surovinami. Po krátkém zapečení je zalijeme vhodnou zálivkou a dopečeme. Můžeme přidat i strouhaný sýr - buď jen na povrch při dopékání, nebo již v průběhu vrstvení.

Zapékané těstoviny se zeleninou

Mezi nejoblíbenější druhy zeleniny k zapékání patří květák a brokolice. Předem je krátce tepelně zpracujeme, ideálně v páře do poloměkka. Vhodná je také cibule, mrkev, celer, hrášek, kapie, malá rajčátka, pór, kapusta, špenát i menší množství cukety. Vše dochutíme třeným česnekem

Zapékané těstoviny s masem

Použijeme uzeniny (šunku), ale i další tepelně upravené maso - v našich receptech jsou zapékané těstoviny s tuňákem, kuřecím masem a mletým masem. Vybereme si podle chuti a možností. Chutné jsou i sojové produkty (granulát, nudličky, kostky) nebo uzené tofu.

Zapékané těstoviny s houbami

Houby dají zapékaným těstovinám výbornou chuť. Před přidáním je nejprve podusíme na cibulce a dochutíme kořením. Kromě žampionů a hlívy ústřičné budou výborné i lesní houby, především hřibovité. Sušené předem namočíme.

Zapékané těstoviny - speciální

Těstoviny zapékáme i v domácí pekárně nebo remosce. Do těstovin přidáváme různé sýry a mléčné produkty, vhodné jsou i olomoucké tvarůžky. Poslední recept ukazuje zajímavý nápad - k zalití zapékaného pokrmu se totiž hodí i prodávané krémové polévky (v sáčku).

Zapékání je skvělou možností, jak z mála surovin připravit něco výborného, na čem si rádi pochutnáme. Využijeme i zbytky, třeba přebytečné těstoviny z předchozího dne. Pokud hledáme něco levného a přitom chutného, připravíme zapékané těstoviny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více