Hrachový krém s česnekovou bagetkou

Suroviny

hrách půlený žlutý
uzené kosti
sůl
česnek
majoránka
mletý pepř
hladká mouka
voda
bagetky
máslo

Postup přípravy receptu

  1. Hrách několikrát propláchneme a ve vodě necháme cca 12 hodin nabobtnat.

  2. Opláchnutá uzená žebra (použil jsem křížové kosti a kost od kotlety) dáme vařit, po hodině přidáme namočený hrách i s vodou. Po další hodině vytáhneme uzené kosti.

  3. Vývar dosolíme, přidáme nastrouhaný česnek, mletý pepř, rozemnutou majoránku a vaříme další půlhodinu. Vývar odstavíme a ponorným mixérem vytvoříme krém.

  4. Pokud jsme neodhadli poměr hrách - voda a polévka je řídká, dáme znovu na plamen, přidáme záklechtku z vody a hladké mouky a necháme chvíli provařit. V opačném případě hrachovou kaši taky postavíme na plamen, naředíme do krémové konzistence vodou, dochutíme a necháme chvíli probublat.

  5. Přidáme obrané a nakrájené maso z uzených kostí a můžeme servírovat.

  6. Podáváme s teplou česnekovou bagetkou. Bagetku podélně rozkrojíme, na pánvi s rozpuštěným máslem dorůžova osmažíme a potřeme (jako topinku) stroužkem česneku.

Poznámka od kuchařky

Včera jsme s Amalenkou byli odpoledne na rožnovském velikonočním jarmarku a já ve stánku uviděl nádherné uzené kosti. Okamžitě jsem věděl, jaký předkrm bude dnes k obědu.

Komentáře k receptu Hrachový krém s česnekovou bagetkou

Tématické fráze: polévka hrachový krém hrachový krém ze smetanou hrachova polivka hrachový krém polévka hrachový krém se smetanou hrachová polévka krém opékané bagetky hrachovy hrachová polévka krémová hrášková polévka ze žlutého hrachu htachovy krem hrachoví polévka hrachov polévka hrachovka recept hrachovec recept polevky repcet hrackova repcety.cz příprava hrachové polévky krémové s krutony polévka-hrachový krém hrachový krém s krutony