Kuřecí plátky s peřinkou z pekinského zelí

Suroviny

4 plátky kuřecích řízků
sůl
pepř
hladká mouka na obalení
olej na pánev
5 listů čínského zelí
máslo na pánev
1 dl smetany na vaření
1 zeleninový masox
4 plátky sýru

Postup přípravy receptu

 1. Kuřecí řízky opatrně naklepeme, opepříme a osolíme, obalíme v hladké mouce a vložíme do pánve s rozehřátým olejem a opečeme doměkka.

 2. V druhé pánvi rozpustíme máslo, vložíme pekinské zelí nakrájené na proužky, přidáme masox a necháme restovat téměř doměkka, pak přilijeme smetanu, podle chuti osolíme a počkáme až se smetana odpaří a zhoustne. Tuhle směs naklademe na opečené plátky masa, nahoru položíme plátky sýra a necháme je rozpustit.

Komentáře k receptu Kuřecí plátky s peřinkou z pekinského zelí

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Hmmm, to jsem přehlídla:-p

  Odpovědět

 • luckymoon luckymoon

  :-))Moc zajímavé, zatím jsem nezkusila, ale v nejbližší době vyzkouším. Kuřátko milujeme, ale pořád děláme ty samé nebo podobné recepty - tohle je zase něco jiného a nevypadá to ani složitě.

  Odpovědět

 • michsamant michsamant

 • Bibinka Bibinka

  Ivulinko, to ale bude velmi chutná peřinka;-) a zase něco jiného z kuřátka;-) Dávám ti 3. bodíka:yes:

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

  Zajímavá omáčka:-p:yes:+2

  Odpovědět

Tématické fráze: salát z pekinského zelí pekinske zeli kuřecí plátek pod peřinkou kuřeci řizek pod peřinkou salat s pekinskeho zelí pekingské kuřecí řízky pekingské zelý recept recepty z pekynskeho zeli pekinske zeli priprava pekinské směs pekinske řizk zapecene pekinske zeli saláty s pekinského zelý pekinske zeli recepty recepty s pekynského zely pekingské zelí s kuřetem řízek ze zelí salat z pekinskeho ze,i kuřecí řízky na zelí kuřecí řízky pod peřinkou