Pečené brambory s česnekem a sušenými rajčaty

Suroviny 4 porce

1 kg brambor
6-8 ks sušených rajčat naložených v oleji
2 jarní cibulky
8 neoloupaných stroužků česneku
4 stroužky česneku nakrájené na plátky
1/2 svazku hladkolisté petrželky
olivový olej
sůl
kousek parmazánu

Postup přípravy receptu

  1. Brambory oloupeme a nakrájíme na hranolky. Promícháme s neoloupanými stroužky česneku a jednou lžící olivového oleje a dáme péct do maximálně vyhřáté trouby.

  2. Rajčata necháme okapat a nakrájíme je na nudličky, oloupané stroužky česneku na plátky, cibulku na šikmá kolečka a petrželku nadrobno. Vše promícháme v misce.

  3. Po cca dvaceti minutách pečení přidáme připravenou směs k bramborám, opatrně promísíme a pečeme ještě asi 10-15 minut. Hotový pokrm osolíme a na talíři posypeme kousky parmazánu.

Komentáře k receptu Pečené brambory s česnekem a sušenými rajčaty

Tématické fráze: pečené brambory s česnekem pečené brambory brambory s česnekem pokrmy se sušenými rajčaty pokrmy z brambor pečené česnekové brambory brambory pečené s česnekem zapečene brambory s česnekem recept se sušenými rajčaty pokrmy z brambor recepty pokrm se sušenými rajčaty zapékané brambory s cesnekem pečené brambory s rajčetem brambory z cesnekem pečené malé brambory recepty se susenymi rajcaty bambory se sušenými rajčaty bambory se sušenými rajčaty salát ze sušených rajčat z česnekem recept recept brambory s česnekem