Pečené brambory

Postup přípravy receptu

 1. Brambory pořádně umyjeme kartáčkem, překrojíme na půl, dáme překrojenou stranou na vymazaný pekáček, který jsme předtím i posolili.

 2. Dáme asi na 25 minut péci.

Komentáře k receptu Pečené brambory

 • dadka dadka

  já je peču na nevymazaném plechu,mají pak krásně upečenou kůrku a k tomu rozmíchaný tvaroh se smetanou a cibulkou.:yes:

  Odpovědět

 • chews chews

  Konečně recept co jsem hledala...;-)

  Odpovědět

 • H H(neregistrovaný)

  toprecepty.cz také dělám s kmínem a solí a je to dobrota:-p

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Kedlubno, také si pamatuji, jak nám dělávala maminka placky na kamnech, proto je občas dělám aspoň na železné desce a kvůli nim jsem si pořídila dvě :-)Jen se musí za chvilinku ostrým velkým nožem odškrábnout od desky a pak zvolna péct. Druhá strana už jde líp, ta už je při pečení první strany prosušená a nepřilepí se tolik.

  Odpovědět

 • kedlubna kedlubna

  PIPRE TĚM PLACKÁM NA SUCHO SE U NÁS ŘÍKÁ "PATENTY" babi je dělala na kamnech :-p

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Tak tyto brambory děláme doma rádi a k tomu podmáslí. Tím se vždycky vrátím do dětství :-)Z té doby mám i dnes ráda bramborové kolečka opečené jen tak nasucho na rozpálené železné desce na plynu nebo bramborové placky opečené také jen tak nasucho (bez česneku, aby opálením nezhořknul) a peroutkou pomazané rozpuštěným máslem. Na Valašsku se to i cukrovalo.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, kdo by si nedal? Já jo. taky tak nějak děláme, ale pokrájím brambory na plátky, můžou být syrové, ale lepší jsou uvařené ve slupce, dám na pomazaný plech, osolím, okmínuji a pustím horkovzduch. Když chytnou růžovou barvu přidám dost velké množtví natřeného česneku a ještě na pár vteřin nechám dojít. Mňam!;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: pečene brambory v troubě na sucho obsah tuku pečené brambory pecene brambory ve slupce patenty recept bramborové placky pečené na sucho bramborové patenty pečené brambory na sucho recept na patenty bramborové placky pečené na kamnech bramborové placky na sucho pecena brambora bramborové placky nasucho pečené bramborové plátky brambory pečené na sucho pečené plátky brambor ve slupce patenty z brambor pečené patenty šafránové brambory recept patenty pečené brambory nasucho