Noky s vajíčkem a slaninou

Suroviny

hrubá mouka
sůl
olej
cibulka
slanina
vejce
Příloha:
salát hlávkový nebo okurkový

Postup přípravy receptu

 1. Hrubou mouku osolíme, spaříme vařící vodou a zpracujeme tužší těsto. Nejlépe rukou, aby se vše krásně spojilo.

 2. Z těsta vykrajujeme lžičkou noky a vaříme v osolené vodě s kapkou oleje. Až noky vyplavou, jsou hotové.

 3. Mezitím osmažíme cibulku spolu s anglickou slaninou a nakonec přidáme vejce. Takto hotovou směs smícháme s noky. Je to rychlé a chutné. Jako příloha je výborný hlávkový nebo okurkový salát.

Komentáře k receptu Noky s vajíčkem a slaninou

 • rihana rihana

  Rebeka: Můžu se zeptat? Proč polohrubou, myslíte, že je lepší? Já jsem to dělala podle tohoto receptu a bylo to výborný. Jen to bylo takový patli matli.

  Odpovědět

 • rebeka rebeka

  Pochutnali jsme si:-p:yes: Akorát mouku jsem dala polohrubou. Díky za rcp, posílám foto, bod už jsem dala.. dááávno:-D;-)

  Odpovědět

 • Kattes Kattes

  Musim vyzkoušet, ta kombinace mě láká:-p

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  Jani, ty si myslela asi toto:http://www.toprecepty.cz/recept/2948-nokerle-s-vaj...
  ale všimni si, že Hankine cesto je zvláštne - sparená múka horúcou vodou, teda zvláštne, to sa musí odskúšať! Ale krásne jedlo, k tomu uhorkový šalát...alebo kvasáky!
  +

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já bych přísahala, že takový recept tady je, ale pokud ano, má jiný název. Tohle jídlo jsme kdysi dělali hodně. Děti ho milovaly a syn ho mohl jíst 3x denně. halušky, neboli noky, já jsem dělala mouka-vajíčko-voda se u nás dělaly na sladko, se sýrem, s vajíčkem, no, úplně všelijak. Jsem ráda, že tenhle jednoduchý recept někdo připomenul.:-p:yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • To je recept mojí mámy a já se po tom v dětství mohla utlouc. :-))Po několika letech jsem si na něj vzpoměla a mělo to úspěch:yes:

  Odpovědět

 • rebeka rebeka

  toto jídlo miluju;-) a při tom ho skoro vůbec nevařím:-O:-//ale to se napraví:yes::-D,ode mě máš boda jistého;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: noky s vejci noky s vajíčkem recepty noky s vajičkem noky s vajíčkem recept nočky s vajíčkem noky s vajíčkama noky s vajíčky recept na noky s vajíčkem noky s vejcem recept noky s vajíčkem noky z vajickem noky s vejci recept noky s recept noky s vajíčkama bramborové noky s vajíčkem recept na noky s vejci noky z vajíčkama recept noky s vajíčky noky z vejci recepty noky s vejci