Brambory s anglickou slaninou a vajíčkem

Suroviny

3 velké brambory varného typu A (salátové)
10 dkg anglické slaniny
3 vejce
sůl
drcený barevný pepř

Postup přípravy receptu

 1. Brambory uvaříme ve slupce doměkka, necháme částečně vychladnout a oloupeme.

 2. Oloupané brambory lžičkou vydlabeme, trochu skrojíme spodek, aby byly stabilní, vyložíme plátky slaniny. Vajíčko rozklepneme odděleně - žloutek dáme do prohlubně a doplníme bílkem, co se do prohlubně vejde, osolíme a opepříme.

 3. Vydlabané části brambor zabalíme do proužků anglické slaniny (střídavě jsem motala a přidávala vydlabané kousky).

 4. Vše dáme na plech s pečicím papírem a zapečeme ve vyhřáté troubě na 200°C přibližně 20 minut. Podáváme se zeleninovou oblohou a tatarkou.

Poznámka od kuchařky

Použila jsem výborné brambory z farmářských trhů, odrůdu Anuschka, která je hodně lojovitá a po uvaření drží perfektně tvar, nedrolí se. Hlízy jsem si vybrala úmyslně opravdu obrovské, až 10x8cm, přesto se do vydlabané prohlubně vešel žloutek jen s částí bílku...

Ano, vím, že jsou tu podobná jídla, toto mi přišlo opět trochu jiné, proto nebudu přidávat do komentářů ke starým, že jsem 5 ingrediencí vypustila a 3 nahradila..a zbyly mi 2 společné :)

Tato verze je asi "nejchudší", měla jsem dnes chuť na něco jednochuchého...

Komentáře k receptu Brambory s anglickou slaninou a vajíčkem

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Ivo, to je nádhera a já to dnes vidím poprvé! nějak jsem to přehlídla.:-O

  Odpovědět

 • Jenny Jenny

 • isindy isindy (autorka receptu)

  Hani, díky :yes: tohle je fajn řešení, taky nemám vždycky tak velké brambory, tohle se bude hodit ;-)

  Odpovědět

 • hanahcotton hanahcotton

  Tak včera jsem neodolala a vyzkoušela jsem;-) Protože jsem neměla tak velké brambory, udělala jsem malou úpravu - pod anglickou jsem dala kousek nivy a vše jsem pak vajíčkem potřela:yes::yes: Bylo to vynikající:-KPřidám fotky - i když kvalita není nic moc - foceno večer.

  Odpovědět

 • isindy isindy (autorka receptu)

  děkuji všem, věřím, že si také někdy uděláte a potěšíte bříška ;-)

  Odpovědět

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  Ivanko, je to nádhera a mňaminka a zabere poměrně dost času, tak by mě zajímalo, kolik z těch oponentek takovou mňamku už někdy vařily. Takže díky :-D:yes:

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Suzanna:yes:tak se toho držme;-)

  Odpovědět

 • suzanna suzanna

  Už jsem to chtěla nechat být a nevyjadřovat se, ale nedá mi to. Možná by, Simono, bylo vhodnější napsat "nedramatizujme to" a také "nemoralizujme";-)

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  S tím dáváním receptů podobných jesti ano nebo ne,je to opravdu těžké.Zase kdyby měl být jen jeden recept a nemohla bych si vybrat,tak nevím asi by se mi to moc nelíbilo a může se říci,že jsou tam komentáře,ale věřte mi,že někdy je jich tolik,že je teda všechny nečtu,zda tam najdu,že ta kuchařinka tam přidala to a to a bylo to lepší.A přehledné,já myslím,že to stále je v pohodě,kdo chce tak si vždy ten svůj recept co potřebuje vybere. Suzanne,nedramatizujme to./co bramboračky,buřtguláše dělala jsem včera bramboračku a byla jsem ráda,že je jich tam tolik,že jsem měla možnost vybírat.Né všechny se mi líbily./

  Odpovědět

 • isindy isindy (autorka receptu)

  Suzanno, hledám vždy podle surovin, protože názvy jsou naprosto různorodé, stejné jídlo se tu jmenuje X-krát jinak... je fakt, že občas vařím přímo podle vybraného receptu a pak k němu dávám fotku, ale pokud vařím podle sebe, tak Topky otevřu až večer, hledám, jestli někdo něco podobného neuvařil - podle surovin a aspoň podobný postup - že bych mu tam fotku šoupla...a když nic nenajdu, tak to dám jako nové...a samotnou mě pak překvapí, že ti, co tu mají recepty "v hlavě", dokáží dodat podobné - často ale podobné opravdu jen vzdáleně... uznej sama, že při množství zdejších receptů se zákonitě něco musí objevit, nemůžeme přeci vymýšlet donekonečna novoty ;-)
  PS - brambory byly fakt výborné ;-)

  Odpovědět

 • suzanna suzanna

  Bylo mi to jasný, že na mě "čekáš";-) do vyhledavače bych automaticky dávala "pln bram" jako plněná brambora a tam ti vyjedou 2 stánky, a to si myslím, se projít dá;-)Jsem tady docela dlouho, takže vím, že tyhle recepty už tu jednou šly. Dokonce jich mám spoustu doma vytištěných a občas vařím. Takže se nediv, že mě vždy praští do oka, když tady přibyde téměř to samý. Od nějakýho nováčka bych se nad tím nepozastavila, ale ty už to tady přece jen máš "obšlápnutý".
  Jen se obávám, jestli to takhle půjde dál, tak se tady v tom za rok nevyzná vůbec nikdo a taky nikdo nic nenajde, a to by bylo smutný:-/
  Nicméně to nic nemění na tom, že recept je super, brambory na jakýkoliv způsob miluju:-p

  Odpovědět

 • isindy isindy (autorka receptu)

  suzanne, čekala jsem, kdy se ozveš...;-) fakt není v mých silách předvídat, jestli tu podobný recept je či není, hledala jsem poctivě ve vyhledávači "bramb slan vaj", dokonce i variantu "bramb slan vej", ale to, že Janča použila šunku, takže vyhledávač ji nenašel, to jsem fakt tušit nemohla...a projíždět 25 stran všech receptů jen se "bram vej" odmítám ;-) tenhle recept Janči jsem neznala...takže se ti omlouvám ;-)

  Odpovědět

 • suzanna suzanna

  Např. i zde by, Isahu, stačilo vložit fotky k tomuhle receptu http://www.toprecepty.cz/recept/6279-plnene-brambo... a dopsat, žes šunku nahradila anglickou a vynechala sýr....
  S takovou tady bude brzy milion "stejných" receptů a bude to absolutně nepřehledné....:-//

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka (moderátorka)

  Krásné obrázky a že dobře toto chutná nepochybuji, Ivi, bodík:yes:

  Odpovědět

 • Žany Žany(neregistrovaný)

  mňam :-p

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: zapečené brambory s vajíčkem brambory anuschka zapékané brambory s vajíčkem brambory s anglickou slaninou zapečené brambory s vajíčky brambory se slaninou brambory s anglickou farmářské brambory recept brambory s vajíčky anuschka brambory slanina s vajíčkem pečené brambory s vajíčkem brambory ve slupce se slaninou farmářské brambory anglická slanina s bramborem vydlabané brambory se slaninou jídla s anglické slaniny pečené brambory v troubě se slaninou anglicke brambory zapečené brambory s anglickou slaninou