Čokoládové hobliny na dorty a zákusky

Suroviny

čokoláda na vaření
čistá nová dlaždičla
široký nůž nebo špachtle

Postup přípravy receptu

 1. Ve vodní lázni rozehřejeme čokoládu, rozetřeme na čistou kachličku do cca 1mm vrstvy a dáme ztuhnout při pokojové teplotě.

 2. Poté špachtličkou shrnujeme kousky natřené čokolády do ruliček a dáme ztuhnout do ledničky.

Poznámka od kuchařky

Dříve jsem z čokolády dělala hobliny škrabkou na zeleninu, ale byly malé a dost se jich rozdrobilo. Tento postup radila u jednoho receptu Cathleen, tak jsem dnes v rámci přípravy na pečení narozeninového dortu zkusila - a jde to opravdu výborně.

Cathleen, děkuji za radu, snad tě její realizace potěší :)

Komentáře k receptu Čokoládové hobliny na dorty a zákusky

 • khack khack(neregistrovaný)

  No šlo to vyloženě výborně... buď se to lámalo nebo se to odlupovalo celý jako rovnej kus a hoblinku aby člověk pohledal. A při pokojové teplotě v kuchyni čokoláda byla hodně měkká. :-//

  Nějaký nápady, abych si nemusel říct, že je to tím, že jsem prostě střevo? :-))

  Odpovědět

 • aanicka aanicka

  Nelámala se moc ;-). Ale docela rychle povolovala, musela jsem hobliny brát opatrně do ruky (nebo mít ruce studený :-D).

  Odpovědět

 • isindy isindy(autor receptu)

  aanicka: tak tenhle fígl na dvojí rozpuštění jsem neslyšela...a lámala se? ta špachtle vypadá super :yes:

  Odpovědět

 • aanicka aanicka

  Tak jsem zkoušela hobliny, čoko na vaření jsem rozpustila, nechala vychladnout a rozpustila znovu (prý se pak neláme), nalila v tenké vrstvě na plech, nechala ztuhnout v lednici a škrabala touhle špachtlí http://www.gastrosuper.cz/inventarkuchune/cukrar-p...

  Odpovědět

 • yanull yanull(moderátorka)

  Mně se osvědčilo dělat hoblinky škrabkou na sýr. Nevím, zda ještě nyní, ale dříve se vyráběly takové velké bloky čokolády na polevu a z toho byly hoblinky jako lusk. Nyní u nás už měly jen takové penízky, čím dál horší kvality, tak jsem přešla jen na čokoládu na vaření. A když chci, aby měla poleva pěkný lesk, přidávám do ní trochu stolního oleje.

  Odpovědět

 • Zdenka1 Zdenka1

  Vidím, že se tu chystá něco velikého:-O. Isahu je vidět, že se pečlivě připravuješ a my ostatní jsme zase o něco moudřejší. Díky:yes::-))

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Asi k tobě půjdu do učení!:-D:-)) Je vidět, že recepty poctivě sleduješ, to je fakt super a děkuji, Ivo;-)

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Já dělám hobliny na struhadle na okurky. Mám jedno starší struhadlo s oboustranným ostřím, dobře a docela tence strouhá . To jsem použila na recept, který tu mám http://www.toprecepty.cz/recept/8011-cokolado---sl...:yes:+6

  Odpovědět

 • misza misza

  Skvělé:-!:yes::yes:

  Odpovědět

 • isindy isindy(autor receptu)

  cathleen :-), já nejdu od nápadu k realizaci dlouho ;-) - a tahle rada mi teď přišal vhod, čekají nás 18-tiny...tu škrabku si pořídím, zatím jsem "vařila" z toho, co jsem našla ;-)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  :-D:-D:-D...jen jsem zahlédla nadpis, řekla jsem si - ááá, někdo zkoušel. (Nápad, bohužel, není můj, je odněkud vyčtený.)
  Máš je:yes::yes:+
  P.S. Škrabku mám nerez, připadá mi tenčí i ostřejší než jiné....

  Odpovědět

 • Betyna Betyna

 • Suvicka Suvicka

  Rozhodne dobry napad. Jste obe sikulky (Isahu i Cathleen). 1. bod pro vas. :yes::-K:-K:-K

  Odpovědět

Tématické fráze: jak udělat čokoládové hoblinky čokoládové hoblinky čokoládové hoblinky výroba jak vyrobit čokoládové hoblinky jak vyrobit čokoládové zdobení čokoládové ruličky čokoládové hoblinky návod výroba čokoládových hoblin výroba čokoládových hoblinek čokoládové zdobení na dorty jak udělat hoblinky z čokolády čokoládové dorty čokoládové hoblinky na dorty zdobení čokoládových dortu čokoládové zdobení dortu hoblinky z cokolady zdobení čokoládového dortu jak na čokoládové hoblinky cokoladove zdobeni na dort čokoládové zákusky