Kořeněné brusinky s přírodním cukrem

Domácí pekárna Doba přípravy: 1,5 hod 4 názory

Domácí pekárna Doba přípravy: 1,5 hod 4 názory

Suroviny

1,5 kg čerstvých brusinek
500 g přírodního cukru
2 hřebíčky
kousek skořice nebo 1/4 Č mleté skořice

Postup přípravy receptu

  1. Omyté odvážené brusinky dáme spolu s cukrem a kořením do nádoby DP a zapneme program zavařenina/marmeláda.

  2. Koření můžete zabalit do kousku gázy, aby šlo v hotové zavařenině dobře najít a vyndat. Pokud nemáme DP, povaříme cca 10 min. v hrnci na sporáku.

  3. Když je hotovo, tak plníme do připravených sterilizovaných skleniček a otočíme dnem vzhůru. Po cca 10 min. otočíme zpět a necháme vychladnout.

Poznámka od kuchařky

Tato zavařenina je pro mou mámu, která preferuje zdravou stravu. Není v ní želírovací látka, takže po vychladnutí není tuhá a je to spíše kompot. Chuťově je to dobré. Já osobně bych k tomu vrazila ještě gelfix 3:1.

Komentáře k receptu Kořeněné brusinky s přírodním cukrem

  • Paprika Paprika (autorka receptu)

    My jsme jich dnes sdělávaly s mámou 10 litrů. :-8 :-))

    Odpovědět

  • Bibinka Bibinka

    Papričko, proč já nemám brusinky nevíš:-? Já jo, nikde tady nerostou, nebo lépe řečeno jsem je tu v lesích neviděla, ale borůvek jsou tu mraky. Já mám brusinky tak ráda, že je jím i k řízku s bramborama jako delikatesku. Máš jasnýho 3.boda:yes:

    Odpovědět

  • Ivina Ivina

    Škoda,že jsem ten recept neměla včera.Byli jsme na brusinkách,určitě bychom to vyzkoušeli.No snad ještě nějaké sebereme.:yes:

    Odpovědět

  • srettka srettka

    nádhera papri;-):yes::yes::yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: čerstvé brusinky cerstve brusinky recepty čerstvé brusinky recept brusinky čerstvé recepty z cerstvych brusinek recepty čerstvé brusinky čerstvého brusinky recepty recept z čerstvých brusinek recept čerstvé brusinky tapioka perly recepty sterilizované brusinky recept na čerstvé brusinky koláč z čerstvých brusinek co z cerstvych brusinek brusinky čerstvé recept recept čerstvé brusinka brusinky v lese brusinky recept kolac s lesnich brusinek recept brusinky čerstvé