Kořeněné brusinky s přírodním cukrem

Paprika Kuchařka: Paprika

Doba přípravy: 1,5 hod Domácí pekárna 4 názory

Suroviny

1,5 kg čerstvých brusinek
500 g přírodního cukru
2 hřebíčky
kousek skořice nebo 1/4 Č mleté skořice
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

 1. Omyté odvážené brusinky dáme spolu s cukrem a kořením do nádoby DP a zapneme program zavařenina/marmeláda.

 2. Koření můžete zabalit do kousku gázy, aby šlo v hotové zavařenině dobře najít a vyndat. Pokud nemáme DP, povaříme cca 10 min. v hrnci na sporáku.

 3. Když je hotovo, tak plníme do připravených sterilizovaných skleniček a otočíme dnem vzhůru. Po cca 10 min. otočíme zpět a necháme vychladnout.

Poznámka

Tato zavařenina je pro mou mámu, která preferuje zdravou stravu. Není v ní želírovací látka, takže po vychladnutí není tuhá a je to spíše kompot. Chuťově je to dobré. Já osobně bych k tomu vrazila ještě gelfix 3:1.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 4 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Kořeněné brusinky s přírodním cukrem

 • Paprika Paprika(autorka receptu)

  My jsme jich dnes sdělávaly s mámou 10 litrů. :-8 :-))

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Papričko, proč já nemám brusinky nevíš:-? Já jo, nikde tady nerostou, nebo lépe řečeno jsem je tu v lesích neviděla, ale borůvek jsou tu mraky. Já mám brusinky tak ráda, že je jím i k řízku s bramborama jako delikatesku. Máš jasnýho 3.boda:yes:

  Odpovědět

 • Ivina Ivina

  Škoda,že jsem ten recept neměla včera.Byli jsme na brusinkách,určitě bychom to vyzkoušeli.No snad ještě nějaké sebereme.:yes:

  Odpovědět

 • srettka srettka

  nádhera papri;-):yes::yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: čerstvé brusinky cerstve brusinky recepty čerstvé brusinky recept brusinky čerstvé recepty z cerstvych brusinek recepty čerstvé brusinky čerstvého brusinky recepty recept z čerstvých brusinek recept čerstvé brusinky tapioka perly recepty sterilizované brusinky recept na čerstvé brusinky koláč z čerstvých brusinek co z cerstvych brusinek brusinky čerstvé recept recept čerstvé brusinka brusinky v lese brusinky recept kolac s lesnich brusinek recept brusinky čerstvé