Zelňačka s domácím kysaným zelím

Polévky Doba přípravy: 60 min 19 názorů

Polévky Doba přípravy: 60 min 19 názorů

Suroviny 6 porcí

Domácí kysané zelí
Klobása
4 brambory
Masox
Pepř
Nové koření
Bobkový list
Červená paprika
Chilli
Zákys 100 ml
Smetana 250 ml
Mouka
Cibule
Olej

Postup přípravy receptu

 1. Domácí zelí, bobkový list, nové koření a brambory dáme vařit. Na oleji si osmahneme cibulku, po chvíli přihodíme klobásku nakrájenou na kostičky, červenou papriku, chilli, pepř a pak poprášíme moukou. Tím máme hotovou zásmažku.

 2. Zásmažku přidáme k vařícímu se zelí, přidáme masox. Vaříme 15 minut a poté přilijeme smetanu a zakysanou smetanu a vaříme ještě asi 5 minut.

Komentáře k receptu Zelňačka s domácím kysaným zelím

 • Kejsis Kejsis

  dnes vařím,vařím jedině s brambory dohromady vynikající záležitost,,:yes:

  Odpovědět

 • Sanynka Sanynka(autorka receptu)

  rebeka: Mám radost, a ta fotečka je krásná :-K

  Odpovědět

 • rebeka rebeka

  tak, a je uvařeno na zítra;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala(moderátorka)

  Brambory vařené spolu s kyselým (třeba zelím) prý změknou, když se vaří dostatečně dlouho. Jelikož já většinou tolik času nemám a taky se mi kdysi stalo, že zůstaly tvrdé, vařím je od té doby raději zvlášť. Ale záleží na zvyku ;-)

  Odpovědět

 • Suvicka Suvicka

 • Daniella O. Daniella O.

  Zelnacku take varim pokazde se vsim dohromady. Stejne jako Bibince se mi jeste nikdy nestalo, ze by brambory byly tvrde...:-O Bodik posilam take...:-K

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Ale notak...co zase, ať si to každý vaří přece podle svého ať už bydlí kdekoliv, třeba v Grónsku, je to každého věc;-)
  Musím se Sanynky zastat, protože já vařím brambory zrovna tak, rovnou se zelím (dělám jí často)a nikdy jsem je neměla nedovařený:-!:yes: Že by jste měli jiné brambory:-? Shodou okolností mám na ní připravené ingredience na lince, že jí večer uvařím na zítra:-)) Dávám 4.bod:yes:

  Odpovědět

 • miroslavrozsival miroslavrozsival

  Sanynko správně, nebaví tě to.:-( Moji ženu už taky, bo dle tvého dřívějšího profilu, který jsi tam měla, bys měla vědět jak se na Horňácku vaří.;-) Ale nechme toho, vař si dle svého a dobrou chuť:-K

  Odpovědět

 • Sanynka Sanynka(autorka receptu)

  Ale mě je jedno, jak na Horňácku vaří zelňačku a jiná jídla. Já jsem sem prostě dala svůj recept. Na tom snad není nic špatného. A ještě jedna věc, ráda bych tuhle nesmyslnou debatu ukončila, protože už mně vážně nebaví.;-)

  Odpovědět

 • Sandra Rozsivalova Sandra Rozsivalova

  Sanynko to je tvoje právo, měnit si profil.;-)
  Na Horňácku mám hodně přátel a taky vím, jak tam vaří zelňačku, ty si ji samozřejmě vař dle své chuti.;-)

  Odpovědět

 • Sanynka Sanynka(autorka receptu)

  Sandro, nesouhlasím s tebou. Jediné co jsem si změnila bylo to, že jsem si vymazala fotku a bydliště. Tu zdravotní sestru tam mám od té doby, co jsem zaregistrovaná, takže opravdu netuším, o co ti jde;-)

  Odpovědět

 • Sandra Rozsivalova Sandra Rozsivalova

  Sanynko, já jsem to nemyslela ve zlém, dobře jsem si přečetla tvůj profil, který se náhle po negativním hodnocení změnil.:-( Nevím, proč jsi to udělala, asi jsi měla důvod. Věř mi, když náhle do profilu zaprofiluješ, že jsi zdravotní sestra, nepomůže to.;-)

  Odpovědět

 • rebeka rebeka

  Sanynko,ale ani my to nemyslíme zle;-)i bodík ti přibyl:-D:yes:já jsem brambory vařila v zelňačce(dohomady)jen jednou a už bych to neudělala..ale jinak,máš pravdu,je to tvůj recept;-):yes:každý ať si vybere,jak se mu to hodí;-):-K:yes:

  Odpovědět

 • Irrena Irrena

  Sandro já jsem to taky nemyslela ve zlém, dokonce jsem ti dala bod, kdoví která z nás to dělá správně, možná ty;-):-))

  Odpovědět

 • Sanynka Sanynka(autorka receptu)

  Já ty brambory takhle vařím, protože nám takhle chutnají. Vždyť není problém je uvařit zvlášť. S tou zásmažkou je to stejné. Já na tom nevidím nic špatného. Vy to děláte jinak, já to dělám jinak. Napsala jsem to sem tak, jak to dělám já, prostě je to můj recept.;-) Samozřejmě to nemyslím nějak špatně:-)

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: zelnačka z kysaného zelí recept nejlepsi recept zelňačka z kysaného zelí recept zelnačka kysaného zelí zelnacka z kysaneho zeli zelňačka zelenačka červená zelnačka s klobásou a zelím domácí zelňačka s klobásou jak se vaří zelňačka zelňačka recept zelnačka z kyseleho zeli recept na zelňačku zelnacka s kysaneho zeli jak se dela zelnacka vaříme zelnačku zelnačka polévka zelná polévka z kysaného zelí prava zelnacka recept zelnacka zelňačka z domaciho zeli