Špagety Gran Moravia sypané piniovými oříšky

Bezmasá jídla Doba přípravy: 30 minut 13 názorů

Bezmasá jídla Doba přípravy: 30 minut 13 názorů

Suroviny 3-4 porce

1/2 balení špaget (250 g)
1 kelímek sladké smetany na vaření (250 ml)
100 g sýru Gran Moravia
50 g taveného sýru Oro di Moravia
6-8 větších lístků čerstvé bazalky
20 g čerstvého másla
2 žloutky

Postup přípravy receptu

  1. Smetanu nalijeme do malého rendlíku a pomalu přivedeme k varu. Následně přisypeme nadrobený sýr Gran Moravia a necháme pomalu rozpustit. Jde to pomalu, a proto si po jeho změknutí pomůžeme tak, že za pomocí ponorného mixeru vytvoříme krásně celistvou tekutou sýrovo-smetanovou směs.

  2. Tuto základní směs přelijeme do misky, kterou máme připravenou nad vodní lázní a do této ještě teplé směsi přidáme tavený sýr a syrové žloutky. Rychle, ale pečlivě šleháme metličkou ve vodní lázni, dokud nezačne směs houstnout, což znamená, že žloutky se nám uvařily, tavený sýr rozpustil a došlo tak k tolik očekávanému zahuštění.

  3. Omáčku zjemníme přidáním čerstvého másla, které zašleháme po jeho rozpuštění do sýrové směsi. Nasekáme si na jemno lístky čerstvé bazalky a vmícháme je do sýrové omáčky. Solit není vůbec třeba, jelikož sýr Gran Moravia je dosti slaný.

  4. Omáčka je hustější a proto je ideální špagety uvařené dle návodu na obalu vložit do mísy a smíchat s omáčkou, která se díky své hustotě „nabalí“ na špagety.

  5. Kdo chce, může si omáčku smíchat se špagetami až na talíři. Pro exotickou chuť pokrmu posypeme hrstí piniových oříšku.

Komentáře k receptu Špagety Gran Moravia sypané piniovými oříšky

Tématické fráze: sýr gran moravia 100g gran moravia sýrová omáčka z gran moravia sýrová omáčka gran moravia gran moravia 250g gran moravia syr recepty gran moravia lidl gran moravia 250 těstoviny gran moravia gran moravia recepty smetanova omacka s orisky smetanová omáčka s piniovými oříšky grand moravia syr v receptech grano moravia grand moravia recepty sýrová omáčka grand moravia gran moravia recepty těstoviny s čím smíchat špagety těstoviny s oříšky piniové oříšky do těstovin