Chřestové pikantní balíčky zapečené se slaninou, sýry a vejci

Ostatní Doba přípravy: 35 minut 5 názorů

Ostatní Doba přípravy: 35 minut 5 názorů

Suroviny 8-10 porcí

1 balíček bílého chřestu
8 plátků slaniny
4 vejce
4 lžíce másla
3 lžíce strouhanky
3 lžíce strouhaného sýra
1 lžička chilli papriček v nálevu
1 lžička petrželky
1 lžíce olivového oleje
1 lžička sojové omáčky
čerstvý mletý pepř
4 cherry rajčátka
Na přeliv :
1 malá majonéza
1 polévkové lžíce pomazánky harissa
brambory jako příloha
křen
kečup

Postup přípravy receptu

 1. Chřest jsem oloupala a zbavila tvrdých částí a ten chřest,který byl silnějsí, jsem rozkrojila na polovinu a dala jsem na pár (5 minut) minut povařit do vody s 1 lžičkou sojové omáčky a vždy pár kousků chřestu jsem zabalila do jednoho plátku slaniny. Mezitim jsem si našlehala vejce, sýr a vložila jsem do směsi 1 lžičku rozmačkaných naložených chilli papriček.

 2. Plech jsem si vymazala máslem a lžící oliv. oleje a pokladla jsem jej svazečky chřestů, smotaných v plátcích slaniny. Okolo svazečků chřestu jsem pokladla rajčátka pokrájená na plátky.Všechno na plechu jsem posypala strouhankou. Nakonec jsem polila takto připravené svazečky z chřestů, směsí z vajec, sýrů a papriček.

 3. Přidala jsem pak na celý plech máslo a posypala jsem vše čerstvým mletým pepřem. Těsně před vyndáním z trouby, jsem vše posypala strouhaným Formaggio sýrem a dala jsem ještě pak na 2 minuty zapéci. Podávala jsem s bramborem, přelivem z majolky a harisy.

Poznámka od kuchařky

Měla jsem doma ještě jeden svazek chřestu a sýr, papričky, brambory, tak jsem zkusila tento postup.

Komentáře k receptu Chřestové pikantní balíčky zapečené se slaninou, sýry a vejci

 • 1974andrea: chřest je sám o sobě dost nevýrazný a slanina, vejce se sýrem a strouhankou jsou tam tak, jako u řizků, pro piknantnost je tam jen chilli papricka, která není nutná, dávám ji jen pro manžela a jinak recept si každý upraví podle sebe, tento recept byl ode mne v lednu i v tisku a měl velký úspech jinak přeliv a :-K:-K;-);-) zelenina a další je indiv.podle každého z Vás:-K:-K

  Odpovědět

 • 1974andrea 1974andrea

  Je tam spousta různých chutí,byl tam ten chřest vůbec znát?;-):yes:

  Odpovědět

 • misza misza

  Hezký recept:-p:yes:

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Líbí se mi tahle úprava chřestu:-p+4:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

Tématické fráze: zapečený chřest se sýrem a slaninou chřest naložený chřest se slaninou a syrem naložený chřest zapečeny chrest se syrem bílý chřest zapečený se sýrem zapekany chrest se slaninou příprava chřestu sýr chřest zapečený se slaninou a sýrem chřest se sýrem zapečený chřest pohlreich zapečený chřest zapečený chřest s anglickou slaninou recepty s chřestem a slaninou naložený chřest recepty zapečený bílý chřest chřest zapečený se šunkou, sýrem a brambory chřest v sýru chřestový přeliv chřest se sýrem a slaninou