Zapečená brokolice se smetanou, slaninou, bramborem a sýrem

Ostatní Doba přípravy: 30 min + pečení cca 30 min 3 názory

Ostatní Doba přípravy: 30 min + pečení cca 30 min 3 názory

Suroviny 5 porcí

1 kg brambor (10 velkých brambor)
20-25 dkg pokrájené slaniny
25 dkg plátkového sýra
1 brokolice (nebo balení mražené)
1 malá cibule
2 smetany ke šlehání
2-3 vejce
podravka
olej

Postup přípravy receptu

  1. Uvaříme si zvlášť brambory a zvlášť brokolici, kterou jsme rozkrájeli na růžky (brambory vařím nakrájené na plátky nebo kolečka v osolené vodě).

  2. Když máme uvařeno, odstavíme a mezitím si na pánvi osmahneme na jemno nakrájené cibulce slaninu, kterou také pokrájíme na větší kostky-lépe se pak roztírá na brambory.

  3. Do zapékací mísy nejdříve vylijeme trochu slaniny s cibulkou i olejem. Na to naklademe jednu vrstvu brambor, na brambory brokolici, posypeme trochu podravkou, poklademe plátkový sýr, opět brambory, slaninu, brokolici, trocu podravky, sýr. Vrstvy si můžeme dělat v libovolném pořadí podle chuti. Nejlépe tři vrstvy a poslední ať jsou brambory.

  4. V misce zašleháme obě smetany a vejce a vše zalijeme.

  5. Nakonec poklademe vše ještě sýrem a dáme i s víkem (pokud je) zapéct do trouby na cca 15 min.

  6. Poté sundáme víko a necháme ještě dalších 15 min, aby sýr zezlátl. Doba zapékání je závislá na jak vysokém stupni pečete. Bohužel mám velmi starou troubu a neukazuje mi to stupně, jen možnost malého a velkého plamene, takže zlatý střed.

Poznámka od kuchařky

Je to velmi dobré, pokaždé slavím u manžela úspěchy a i mě to velmi chutná.. Přeji dobrou chuť

Komentáře k receptu Zapečená brokolice se smetanou, slaninou, bramborem a sýrem

Tématické fráze: zapečená brokolice se smetanou zapečená brokolice se sýrem a smetanou zapečená brokolice recept vynikající zapečené brambory s nivou a smetanou zapečená brokolice se slaninou zapečené brambory s nivou a slaninou brokolice se slaninou zapečená brokolice s brambory a smetanou zapečená brokolice s brambory recept vynikající zapečená brokolice brokolice se smetanou zapečená brokolice s nivou a smetanou zapecena brokolice s brambory brokolice recept vynikající zapekana brokolice s bramborem zapečena brokolice se smetanou a sýrem zapečená brokolice s brambory a nivou zapečená brokolice s brambory a sýrem zapečené brambory se smetanou a brokolicí zapečená brokolice se sýrem