Ananasový řez

Suroviny

PIŠKOT:
3 vejce
1 lžíce oleje
90 g cukru krystal
90 g mouky hladké
KRÉM:
500 ml mléka
2 pudinkové prášky
3 lžíce cukru krystal
1,5 másla
rumové aroma dle chuti
1/4 balíčku želatiny
mleté ořechy nebo sekané ořechy na osypání

Postup přípravy receptu

  1. PIŠKOT: bílky si vyšleháme s cukrem v pevný sníh, žloutky rozšleháme s olejem a obě hmoty spojíme. Přimícháme mouku. Můžeme i kakao, pokud chce mít plát tmavý. Rozetřeme na plech s peč.papírem, pečeme při 220°C.

  2. KRÉM: Uvaříme si klasický pudink - 2/3 mléka dáme s cukrem vařit. 1/3 mléka smícháme s pudink.práškem. Do vařícího se mléka přilijeme mléko s práškem a chvíli povaříme. Necháme vychladnout, vyšleháme s máslem, pak do něj vmícháme rumové aroma podle chuti.

  3. Upečený, vychladlý a z papíru sundaný piškot si rozkrájíme na tři stejné díly. Na spodní rozetřeme krém, přiklopíme druhý plát. Na něj opět krém a poslední plát. Celý řez omažeme do hladka krémem a boční strany osypeme ořechy. Okraje vrchniho platu ozdobíme řezanou trubičkou. Potom do vrchu vyskládáme ananas (nebo jiné ovoce) a lehce zalijeme želatinou.

Poznámka od kuchařky

Po sundání pudinku z plotny ho lehce posypte cukrem moučkou nebo do něj vmíchejte trochu 100% tuku. Pudink nezatuhne a po vyšlehání by v něm neměly být hrudky.

(na 1 pudinkový prášek asi 40 g 100% tuku)

Komentáře k receptu Ananasový řez

Tématické fráze: ananasové řezy s želatinou ananasové řezy se želatinou ananasový řez ananasové řezy klasický ananasový řez řezy s ananasem a želatinou ananasový řez s želatinou ananasový řez se želatinou ananas rezy něj řezy ananasový s želatinou ananasove řezy recept mail samhongsa.com loc:cz mail jtv.co.kr loc:cz mail smartglobal.co.kr loc:cz mail hubbrain.co.kr loc:cz mail samhongsa.co.kr loc:cz mail djfmc.co.kr loc:cz recept na ananasové řezy webmater@samhongsa.co.kr loc:cz