Sojové rizoto s čajem Matcha

Dietní recepty Ostatní Doba přípravy: 30 - 40 min 6 názorů

Dietní recepty Ostatní Doba přípravy: 30 - 40 min 6 názorů

Suroviny 3 porce

2 sáčky rýže
100 g sojového masa
40 g sterilované kukuřice
50 g eidam
6 g čaje Matcha na vaření
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Do vroucí vody dáme vařit sójové maso a na druhé plotně vaříme rýži. Sójové maso je hotové cca za 15 minut a rýži těsně před dovařením spolu s masem, které je třeba scedit, odstavíme.

 2. Do hrnce dáme cca 3 dcl vody, přidáme čaj Matcha na vaření a pořádně rozmícháme, aby se čaj pořádně rozpustil a na mírném ohni začneme vařit. Potom přidáme rýži. V případě, že jste použili sáčkovou, tak je třeba rýži ze sáčku vysypat.

 3. Zhruba 5 minut za stálého míchání vaříme čaj spolu s rýží. Na závěr scedíme rýži s čajem a v hrnci nebo míse smícháme s ostatními ingrediencemi. Na talíři posypeme sýrem.

Poznámka od kuchařky

Toto rizoto bylo co dům dá :-). Samozřejmě, že lze použít jakékoliv ingredience dle chuti. Podstatným rysem je tu ten čaj, díky kterému není třeba použít žádné další koření. Skutečně jsem použil pouze trochu soli a o zbytek se postaral čaj. Rizotu dodal zvláštní chuť a aroma.

Komentáře k receptu Sojové rizoto s čajem Matcha

 • MatchaTea MatchaTea(autorka receptu)

  Děkuji za zastání :-):-). Opravdu jsem ten komentář moc nepochopil. Dnes peču buchtu s čajem Matcha a broskvemi. Pokud se povede, tak zveřejním ;-);-)

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  micheele: na sterilizovanej kukurici môže byť nezdravé jedine vyšší obsah soli, čo ale vzhľadom k tomu, že ju nepoužijeme 5x denne a samozrejme môžeme z hľadiska obsahu soli skorigovať ostatné jedlá, je bezvýznamné.
  Veľmi nezdravé sú také rýpalky ako ty. To nás všetkých skutočne ohrozuje :-D:-D:-D

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  micheele:vzhledem k tomu, kolika let se dožili mí rodiče (92) a já jsem taky furt na světě, tak nás kukuřice neohrozila, naši ji nezavařujou, kupujou v obchodě a jen kvetou.;-);-);-):-D:-D:-D

  Odpovědět

 • nofrona nofrona

  micheele:Vstávala jsi zadkem vzhůru:no:

  Odpovědět

 • MatchaTea MatchaTea(autorka receptu)

  micheele: To by mě zajímalo, kde jsi tento nesmysl vyčetla. Každopádně kdybys ten recept přečetla pořádně, tak podstatným rysem je ten čaj. Proto jsem to sem dával. Jestli někomu nechutná kukuřice, tak ji tam dávat nemusí. Já ji mám rád a ohrožen se tedy necítím. :-p

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Zatím se mi nepovedlo tento čaj sehnat, ale nevzdávám to, ve Zdravé výživě slíbili ho objednat.;-):-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: ryže s čajem koření na rýži s cajem recepty s matcha čajem matcha na vaření