Palačinky se švestkami a sněhovou čepicí

Suroviny

Těsto na palačinky:
10 dkg hladké mouky
1/4 l mléka
2 vejce
špetka soli
Náplň do palačinek:
60 dkg švestek
trochu máty (nemusí být)
3 - 4 lžíce vína nebo vody
lžíce cukru
Sněhová čepice:
2 bílky
1 vanilkový cukr
šťáva z udušených švestek
olej na smažení

Postup přípravy receptu

  1. Švestky umyjte, vypeckujte, pokrájejte na dílky a krátce poduste na víně nebo vodě s kouskem máty a cukrem pod pokličkou do poloměkka, pomocí sítka vyjměte a nechejte odkapat.

  2. Připravte si palačinkové těsto z mléka, mouky, vajec a špetky soli a na oleji usmažte tenké palačinky.

  3. Ušlehejte tuhý sníh z bílků, zašlehejte vanilkový cukr a větší část štávy ze švestek (část šťávy použijte na zdobení talíře)

  4. Každou palačinku naplňte švestkami a uložte na mírně pomaštěný plech. Povrch každé palačinky potřete sněhem a vše dejte na 15 minut zapéct do mírně vyhřáté trouby.

Poznámka od kuchařky

Ispirovala jsem se knihou Pojďme vařit s Zepterem!. Recept jsem malinko upravila.

Komentáře k receptu Palačinky se švestkami a sněhovou čepicí

Tématické fráze: palačinky se švestkami sněhová čepice snih na palačinky palačinkyse švestkami zapekane palacinky zo snehom recept palačinky se švestkami palačinky se sněhem zapecene palacinky se svestkami palačinky recept se snehem palacinky recept ze sněhem z bilku švestkove recepty palačinky zapečené palačinky se švestkami. recept švestky palačinky recept na palacinky se svestkami palacinky se sladkym snehem palačinky s marmeládou zapečené se sněhem zapékané palačinky se švestkami zapečené palačiny se švestkami zapečené palačinky se sněhovou čepičkou koliko se cepici tope