Kokosové rohlíčky do formiček bez lepku, mléka a vajec

petram Kuchařka: petram

Cukroví , Bezlepkové 2 názory

Suroviny

200 g bezlepkové mouky (Doves Farm, Schär)
100 g jemného strouhaného kokosu
80 g moučkového cukru
130 g tuku Stella
3 lžičky citronové šťávy
1/2 lžičky Xanthanu nebo Guaru
čokoládová poleva (hořká čokoláda bez obsahu mléčných složek, trocha ztuženého tuku)
pikantní džem (nejlépe domácí rybízový)
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Ze všech surovin vypracujeme těsto, které necháme alespoň 2 hodiny odpočinout v chladu. Poté jím plníme formičky na rohlíčky a pečeme při 160°C asi 10 minut. Rohlíčky necháme krátce vychladnout a opatrně vyklepeme z formiček.

  2. Zcela vychladlé rohlíčky namáčíme z obou stran do čokoládové polevy. Případně můžeme rohlíčky slepit po dvou rybízovým džemem a teprve poté zdobit čokoládou.

Poznámka

Těsto se při zadělání trochu drobí, ale nevadí to, do formiček jde upěchovat vždycky a upečené rohlíčky držely pěkně pohromadě, z celé várky se mi rozlomily dva, které jsem zkoušela vyklepat příliš horké.

Formičky není potřeba vymazávat ani vysýpat, těsto je dost tučné samo o sobě.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 3 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Kokosové rohlíčky do formiček bez lepku, mléka a vajec

Tématické fráze: bezlepkové kokosové rohlíčky kokosové mléko recepty recepty z kokosového mléka rohlíčky do formiček kokosové rohlíčky bezlepkové vánoční rohlíčky do formiček recepty bez lepku mléka a vajec bezlepkove formicky cukrovy do formicek guaru guaru jídlo co to je xanthanu jak vyklepat těsto z formiček z kokosu bez lepku recepty hořká čokoláda do formiček recept jak vyklepat formicky recept na bezlepkové kokosové rohlíčky kokosové bezlepkové rohlíčky kokosové rohlíčky bezlepkové do formiček kokosové bezlepkové rohlíčky do formiček

Zapomněl/a jsem heslo