Kokosové rohlíčky do formiček bez lepku, mléka a vajec

petram Kuchařka: petram

Cukroví , Bezlepkové 2 názory

Suroviny

200 g bezlepkové mouky (Doves Farm, Schär)
100 g jemného strouhaného kokosu
80 g moučkového cukru
130 g tuku Stella
3 lžičky citronové šťávy
1/2 lžičky Xanthanu nebo Guaru
čokoládová poleva (hořká čokoláda bez obsahu mléčných složek, trocha ztuženého tuku)
pikantní džem (nejlépe domácí rybízový)
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Ze všech surovin vypracujeme těsto, které necháme alespoň 2 hodiny odpočinout v chladu. Poté jím plníme formičky na rohlíčky a pečeme při 160°C asi 10 minut. Rohlíčky necháme krátce vychladnout a opatrně vyklepeme z formiček.

  2. Zcela vychladlé rohlíčky namáčíme z obou stran do čokoládové polevy. Případně můžeme rohlíčky slepit po dvou rybízovým džemem a teprve poté zdobit čokoládou.

Poznámka

Těsto se při zadělání trochu drobí, ale nevadí to, do formiček jde upěchovat vždycky a upečené rohlíčky držely pěkně pohromadě, z celé várky se mi rozlomily dva, které jsem zkoušela vyklepat příliš horké.

Formičky není potřeba vymazávat ani vysýpat, těsto je dost tučné samo o sobě.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 12 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kokosové rohlíčky do formiček bez lepku, mléka a vajec

Tématické fráze: kokosové rohlíčky bezlepkové kokosové rohlíčky kokosové mléko recepty rohlíčky do formiček recepty z kokosového mléka recept na rohlíčky kokosové rohlíčky bezlepkové kokosové rohlíčky do formiček recepty na kokosové rohlíčky do formiček kokosový rohlíčky recept kokosové cukroví bez vajec jak vyklejpat rohlíčky recept rohlíčky z formiček vánoční rohlíčky do formiček recepty bez lepku mléka a vajec bezlepkove formicky cukrovy do formicek guaru guaru jídlo co to je xanthanu