Pohankové palačinky bez lepku, mléka a vajec

petram Kuchařka: petram

Dietní recepty , Bezlepkové 3 názory

Suroviny

75 g pohankové mouky
10 g tapiokové škrobové mouky
1/4 lžičky prášku do pečiva
2 lžičky oleje
140 ml vody
Recept si zatím oblíbilo 7 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Ze všech surovin umícháme řidší palačinkové těsto, které necháme 20 minut odležet. Poté ho znovu důkladně promícháme.

  2. Kvalitní nepřilnavou pánev lehce vytřeme olejem, rozehřejeme a nalijeme na ni menší naběračku těsta. Krouživým pohybem pánve těstu pomůžeme roztéct se až ke krajům. Smažíme, až než povrch palačinky ztuhne a okraje se začnou samy odlepovat. Poté opatrně pomocí nepřilnavé obracečky obrátíme a krátce osmažíme i z druhé strany.

  3. Hotové palačinky skládáme na sebe a přikryjeme talířem, díky čemuž ještě trochu zvlhnou a dají se lépe rolovat.

Poznámka

Základní těsto je bez cukru i soli, a jde ho tudíž použít jako podklad pro sladké i slané náplně. Pokud chcete palačinky sladké, přidejte lžičku cukru.

O recept na palačinky bez lepku, mléka a vajec jsem se pokoušela nespočetněkrát, zkoušela jsem různé bezlepkové směsi i jednodruhové mouky, od amarantové a teffové přes kaštanovou až k rýžové a kukuřičné. Z těchto mouk jsem nikdy nebyla schopná připravit tenké a vláčné palačinky, které by se daly obracet a rolovat nebo skládat. Nakonec jsem se uchýlila k francouzské klasice, pohankovým crepes nebo galettes. Pohanková mouka má dobré pojivé vlastnosti a udrží palačinky pohromadě i bez vajec.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 120 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Pohankové palačinky bez lepku, mléka a vajec

Tématické fráze: palačinky bez vajec a mléka palačinky bez vajec palačinky bez mléka palačinky bez mouky palačinky bez mléka a vajec francouzské palačinky z pohankové mouky palačinky bez lepku palačinky bez vejce pohankové palačinky palacinky bez vajec a lepku palačinky bez lepku a bez vajec palačinky bez lepku a vajec bezlepkové palačinky bez vajec pohankove palacinky bez vejce pohankové crepes palačinky bez mléka recept palacinky bez vejce a mleka bezlepkove pohankove palacinky recepty palačinky bez vajec a bez lepku pohankové palačinky bez vajec a mouky