Bílý sezamový chléb bez lepku, mléka a vajec

petram Kuchařka: petram

Dietní recepty , Bezlepkové 6 názorů

Suroviny

450 ml vlažné vody
2 lžíce olivového oleje
2 lžíce jablečného octa
1.5 kávové lžičky soli
1.5 kávové lžičky cukru
200 g bezlepkové mouky Jizerka
200 g bezlepkové mouky Mantler
50 g jáhlové mouky
2 lžíce instantní bramborové kaše bez mléka
2 lžíce sezamu
2 rovné kávové lžičky sušeného droždí
Recept si zatím oblíbilo 8 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Do pekárny nalijeme vlažnou vodu, ocet, olej, sůl a cukr. Sypké suroviny nejdříve promícháme v misce a poté je přidáme do pekárny. Nakonec na mouku nasypeme sušené droždí.

 2. Pečeme na program Rychlý, Sprint nebo jiný krátký program (měl by trvat přibližně 2 hodiny).

 3. Po upečení opatrně vyklopíme a necháme vychladnout na mřížce.

 4. Bezlepkový chléb vyžaduje trochu víc pozornosti než klasický. Během prvních deseti minut je dobré pomocí gumové stěrky stírat zbytky mouky ze stěn nádoby, protože bezlepkové těsto se obvykle nepromíchá a neprohněte tak jako lepkové.

 5. Dále je důležité mít na paměti, že těsto by nemělo kynout dvakrát, proto se na pečení volí krátký program, během kterého se suroviny nejdřív promísí, poté obvykle asi deset minut bobtnají (záleží na typu pekárny, u některých se pouze mísí), následně se těsto prohněte, nakyne a upeče.

 6. Po upečení se mi osvědčilo chleba ještě před vyklopením několikrát propíchnout špejlí, aby z něj vyšla pára. I tak je třeba vyklápět velmi opatrně, bezlepkovému pečivu obvykle stačí velmi málo k tomu, aby se po upečení srazilo.

Poznámka

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 7 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Bílý sezamový chléb bez lepku, mléka a vajec

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Jsem moc ráda,že tuto dietu nikdo doma dodržovat nemusíme:-)ale spousta lidiček bohužel ano.Určitě každý z nich uvítá tento zajímavý receptík,podle kterého může mít po ruce vždy čerstvé pečivo:yes:Chlebík vypadá moc hezky:-K+7:yes::-p

  Odpovědět

 • petram petram(autorka receptu)

  Děkuji za chválu i za bodíky. Na Topreceptech hledám inspiraci téměř denně, dlouho jsem ale váhala s přidáváním vlastních receptů. Už jsem rok na dietě bez lepku, mléka a vajec. Ze začátku to bylo velmi těžké, téměř všechny první pokusy o cokoli skončily v koši. Teď už je to mnohem lepší, a tak jsem se rozhodla začít se o ty povedené pokusy dělit s ostatními. Postupně budu (snad, jestli se bude dařit) přidávat další, snad se najde někdo, komu se budou také hodit.

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Bezlepkové pečivo naštěstí péct nemusím, ale pochválit ti chlebík můžu - máš ho moc hezký:-)):yes:

  Odpovědět

 • Bahula Bahula

  Já chleby nepeču, ještě jsem to ani nezkoušela a obdivuji každého kdo to umí :yes:+

  Odpovědět

 • Martina Martina(neregistrovaná)

  Krásný chlebík! Bezlepkových receptů není nikdy dost - jen tak dál! Tipy a poznmky k pečení jsou k nezaplacení, díky za ně:yes:

  Odpovědět

 • Merylas Merylas

  Moc povedený chlebík;-):yes: Tahle dieta je velmi náročná, jak na dodržování, tak na finance:-( A je to Tvůj první receptík tady a moc povedený;-) Tak vítej a budu se těšit na další:-K

  Odpovědět

Tématické fráze: recepty pečeme bez lepku pečeme bez lepku recepty pečení chleba bez lepku pečení bez lepku pečeme bez pšenice domácí chléb bez mléka dieta a recepty bez pšenice a mléka bezlepkový chleb recept pečení bez lepku recepty domácí chléb bez lepku pečení bez pšenice pečeme bez lepku pečení bez mléka a lepku recepty bez lepku peceni bez lepku-recepty chléb bez mléka domácí chleba bez lepku chleba bez mléka bezlepkový chléb domácí chleba bez mléka

Zapomněl/a jsem heslo