Sýrem plněné žampionové košíčky

Suroviny

10 až 12 větších hlaviček žampiónů
1 balíček lístového těsta
sardelová pasta
100 g smetanového taveného sýra
(čerstvé bylinky dle chuti):
pažitka
bazalka
tymián
5 až 6 cherry rajčátek
sardinky v oleji (proužky)
Na dohotovení:
1 vejce

Postup přípravy receptu

 1. Proti klasickým plněným žampiónům mají tyto kousky pečené v kabátku z lístkového těsta neoddiskutovatelnou výhodu: Svůj pohledný tvar si udrží i při tepelné úpravě. Sice jejich příprava prověří pevnost vašich nervů a zručné ruce, nicméně výsledný dojem stojí za to: Nejprve každou houbu oloupejte a zbavte nožky, poté ji obtočte proužky těsta po obvodu a následně je „přetáhněte“ na vrchní stanu kloboučku, která bude ovšem dole. Zároveň je k povrchu houby přitlačte, aby vznikla pohledná mistička (košíček), kterou naplníte dle našeho receptu. A až vše upečete, hostům předložíte fantasticky vyhlížející kousky, jež zaujmou nevšední chutí.

 2. JAK NA TO KROK ZA KROKEM: kloboučky žampiónů sloupněte a vykrojte z nich nožky.

 3. Vše po obvodu obtočte a rovněž zdola je pak obalte tenkými proužky lístkového těsta, jež jste nakrájeli rádýlkem z rozváleného velkého plátu. Získat musíte pohledné mističky (k hlavičkám zároveň těsto přitiskněte).

 4. Sardelovou pastu (mohou být sekané sardelky) utřete se sýrem a nasekanými bylinkami, směs dobře propracujte vidličkou a lžičkou ji naložte do žampiónových mističek.

 5. Do středu náplně vtlačte vždy polovinu červeného rajčátka, jež obtočíte sardelkou.

 6. Okraje každé mističky obalené těstem potřete krátce prošlehaným vejcem a na plechu s papírem na pečení kousky v troubě vyhřáté na 180 °C upečte (cca 20 minut).

 7. Po vyjmutí z trouby je hned podávejte.

 8. NÁŠ TIP: plněné košíčky můžete tepelně upravit nejen klasicky v troubě, ale rovněž přímo před zraky hostů na grilu, tzv. nepřímým způsobem grilování pod poklopem.

 9. Realizátorka receptu: Marcela Matyáčová, popis: Tamara Dobrovolná, editor: Jaroslav Volný

Poznámka od kuchařky

Podrobný fotonávod jak na to krok za krokem včetně náplně najdete ZDE: http://www.hobbymanie.tv/clanek/predkrmy-syrem-pln...

Nejnovější recepty z naší dílny najdete ZDE:

https://www.facebook.com/nejrecepty

Komentáře k receptu Sýrem plněné žampionové košíčky

 • amalia amalia

  v jednoduchosti je krása;-) a najmä v týchto horúčavách:-// pekne skombinované ingrediencie, určite tvoj recept vyskúšam:-)):yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Drahos z kamene Drahos z kamene

  parádní a hlavně ty fotky. ten postup toto jídlo mám moc rád :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: plněné žampiony pečené v troubě žampiony plněné sýrem nejrecepty.com plněné pečené žampiony plněné košíčky nejrecepty cz žampiony pecene zampiony plněné sýrem nejrecepty.sk plněné pečené žampiony v troubě plnene zampiony na gril syrem plněné žampiony a pečené v troubě žampióny plněné sýrem na grilu plněné žampiony plněné košíčky z tousty žampiony s kozím sýrem košíček plněný kozim syrem žampiony pečené na kameni plněné žampiony pečené v troubě se syrem feta plněné žampiony kozím sýrem zampionove plnene hlavicky