Zelený chřest

Petul_Kadl Kuchařka: Petul_Kadl

Doba přípravy: 10 minut Přílohy 3 názory

Suroviny

zelený chřest
voda
sůl
olivový olej
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve přivedeme osolenou vodu k varu. V mezičase připravíme zelený chřest. Jeho konce se nekrájí, ale ulamují. Uchopíme tedy chřest na obou dvou koncích a tam, kde se zlomí, je jeho konec (detailně je to ukázáno ve videu v poznámkách). Tento konec ještě můžeme trochu oloupat škrabkou.

  2. Jakmile voda vaří, vložíme očištěný chřest tak, aby byl celý ponořený. Přikryjeme pokličkou a vaříme 3 minuty. Chřest je potom krásně uvařený, ale zároveň čerstvý.

  3. Následně chřest vyndáme a dáme na talíř. Přidáme trochu olivového oleje, osolíme solí z mlýnku a můžeme podávat (např. s kuřecím masem a batáty). Takto připravený chřest ale můžeme podávat i za studena (např. v salátu).

Poznámka

Zelený chřest je na přípravu jednodušší než bílý. Tento recept je rychlý, jednoduchý a zcela jistě si na takto uvařeném chřestu pochutná celá rodinka! Inspirovala jsem se videem od Kuchyně Lidlu, na které níže přidávám odkaz. https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/...

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 20 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Zelený chřest

Tématické fráze: zeleny chrest recepty zelený chřest zeleny chrest recept zelený chřest příprava zelený chřest video recepty zapečený zeleny chřest zapečený zelený chřest zelený chřest video recepty top recepty chřest zapečený chřest

Zapomněl/a jsem heslo