Dvoubarevné kokosové řezy s tuzemákem

Suroviny

250 g másla
250 g moučkového cukru
5 vajec
50 g práškového kakaa
200 g hladké mouky
náplň:
200 g strouhaného kokosu
250 g moučkového cukru
120 g instantní krupicové kaše (dle potřeby)
250 g másla
150 ml rumu (dle potřeby)
poleva:
100 g čokolády na vaření
70 g tuku

Postup přípravy receptu

 1. Naložte do mísy odváženou mouku s cukrem, přidejte prosáté kakao, měkké, na kostky pokrájené máslo, vejce a v jediném kroku vypracujte ideálně v robotu tmavé těsto konzistence řídkého lineckého. Vypracujte je co možná nejrychleji, aby v něm příliš nepovolil tuk.

 2. Na plechu s plátem pečicího pak z těsta „vytáhněte“ stěrkou, případně jednoručním válečkem rovnoměrně silný plát a v troubě vyhřáté na 180°C ho upečte (cca 15 minut).

 3. Hned po vyjmutí z trouby plát propíchejte několikrát vidličkou. Připravte si náplň: ve větší míse smíchejte strouhaný kokos s moučkovým cukrem a krupicovou kaší, přilijte rozehřáté máslo, rum a vše promíchejte. Hmotu podle potřeby dohustěte krupicovou kaší, případně zřeďte přídavkem rumu.

 4. Směs naneste na ještě teplý upečený plát a stěrkou či nožem ji uhlaďte povrch. Povrch nakonec polijte rozehřátou čokoládovou polevou a než ztuhne, posypte ji strouhaným kokosem.

Poznámka od kuchařky

Podrobný fotonávod na dvoubarevné kokosové řezy, polevu i náplň najdete ZDE:

http://www.hobbymanie.tv/clanek/dvoubarevne-kokoso...

K AUTORSTVÍ: Všechny recepty, které vám zde pro Vaši inspiraci předkládáme, jsou výsledkem mnohaleté, někdy až detektivní práce týmu lidí, v němž má každý svůj úkol. Kolegové jezdí po ČR i SR, navštěvují kuchařky, pekařky, cukrářky, dortářky či perníkářky (totéž ovšem i v mužském rodě), jejichž mnohdy celoživotní dílo zná často jen jejich nejbližší okolí. Fotografují krok za krokem jejich postupy, naslouchají radám, následně všechno sepíšeme. Další pátrají v archivech a snaží se realizovat dávné, ještě rukou psané recepty našich babiček, pra a praprababiček, stejně jako ty od dávných slavných mistrů svého řemesla. Respektujeme přání některých tvůrců, kteří nechtějí být jmenování, všichni však souhlasí se zveřejněním našim prostřednictvím.

Komentáře k receptu Dvoubarevné kokosové řezy s tuzemákem

 • hosta hosta

  isindy: no vida, i slepice se od kuřete může něco naučit:-D. Obrázek ale ani na bílou polevu moc nevypadá, jen jsou v ní namočené višně

  Odpovědět

 • isindy isindy

  hosta: http://www.diaprodukt.cz/Torras-Bila-cokolada-na-v... - existuje, ale s čokoládou to nemá nic společného

  Odpovědět

 • hosta hosta

  frejka55: Děkuju za odpověď, tak nějak mi to taky připadalo, zkusím s tmavou, bílá nám nechutná;-) V těch surovinách "čokoláda na vaření" je zavádějící, bílou čokoládu na vaření neznám:-))

  Odpovědět

 • frejka55 frejka55(autor receptu)

  hosta:
  Je to poleva z horké bílé čokolády (viz višně), která se vsákne do povrchu. Ale není nutná...

  Odpovědět

 • hosta hosta

  frejka55: Opakuji prosím dotaz - je tam ta poleva či není?

  Odpovědět

 • frejka55 frejka55(autor receptu)

  Peppa:
  Proto odkazujeme na náš fotonávod - na TOP jsme i tak dost "dlouzí", jak nám někteří vyčítají :) Jde ovšem o instatní krupicovou kaši, která se nemusí vařit...

  Odpovědět

 • Peppa Peppa

  Mam dotaz: krupicovou kasi si mam nejprve dle navodu pripravit? Nebo se pridava Krupice v neupravenem stavu:-? ..jinak velmi pekne!:-)

  Odpovědět

 • Ivusa Ivusa

  :-Ojeden kousek jako druhý....krása:yes::yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  To se mně moc líbí!:yes:+

  Odpovědět

 • hosta hosta

  Moc se mi líbí, oproti jiným vašim receptům je jednoduché a tím i pro mne přijatelné. Nebudu zřejmě čekat do třešní a brzy udělám. Nějak tedy nevidím tu čokoládovou polevu, na tu se asi nedostalo - domyslit si ji umím:-D:yes:Není tam náhodou poleva z čokolády bílé?

  Odpovědět

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  no to je krááááása:yes::-D určitě vyzkouším;-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  To vypadá hodně dobře, višně máme moc rádi, a kokos?:-*:-p:-p:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kokosové řezy kokosové kostky máčené v čokoládě višně kyselky recepty dvoubarevne rezy s kokosem dvoubarevné řezy kokosovo-kakaové kostky kokosové řezy, rum čokoládovo kokosový řez kyselé višně recepty dvoubarevný kokosový řez řezy kokosové bile skládané řezy s s kokosem řezy s kokosem kokosové napln práce královské řezy i přání obrázky dvoubarevné řezy s s kokosem diaprodukt.cz dvoubarevná kokosová kokosovy rez recept máčené řezy