Nadívané hermelínové měšce

frejka55 Kuchař: frejka55

Sýry 3 názory

Suroviny

300 g listového těsta
4 ks Hermelínu
4 lžíce kečupu
4 plátky šunky
bazalka (čerstvá nebo sušená) dle chuti,
1-3 stroužky česneku
1 vejce
na dohotovení:
1 vejce
sezamové semínko
Recept si zatím oblíbilo 5 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Pochoutka s puncem krále sýrů vyhlíží díky „župánku“ z listového těsta nadmíru honosně, přitom její příprava je poměrně jednoduchá i rychlá. Základ pochopitelně tvoří Hermelín, který vydlabete.

  2. Pro tuto úpravu vybírejte sýr spíše pevnější a neroztékavý, nikoli přespříliš vyzrálý. Vydlabanou hmotu lze doplnit jemně nakrájenou šunkou, ale například i měkkou klobáskou dle vlastní chuti, případně můžete ekonomicky sáhnout po zbytcích pečeného masa z předchozího oběda.

  3. Dobrou práci v náplni odvede kečup, středomořský šmrnc jí přidá sekaná bazalka (nejlépe čerstvá), ale zvolit můžete i jiné čerstvé bylinky ze zahrádky. A aby náplň měla říz, nezapomeňte na česnek a určitě jím nešetřete.

  4. V každém Hermelínu vykrojte špičkou nože z jedné strany kolečko (dole sýr neprokrojte) a lžičkou vyjměte měkkou vnitřní část. Připravené mističky uložte na plechu s papírem na pečení do středu čtvercových plátků vyváleného listového těsta (12 x 12 cm).

  5. Vydlabanou hmotu překrájejte nožem a v misce ji rozmělněte vidličkou. Dále ji smíchejte s kečupem a jemně pokrájenou šunkou, hmotu ochuťte sekanou bazalkou, prolisovaným česnekem a vše spojte vejcem.

  6. Dobře vymíchanou náplň rozdělte do vydlabaných sýrů a každý kousek zabalte v plátku těsta tak, aby obsah při pečení nevytekl. Měšce potřete druhým vidličkou krátce prošlehaným vejcem a v troubě vyhřáté na 180°C je dorůžova upečte (cca 25 minut).

  7. NÁŠ TIP:
    Sýrové měšce podávejte teplé. Můžete je přichystat jako předkrm, nebo je osazenstvu předložte coby chuťovku ve chvílích, kdy přichází správná doba na otevření láhve dobrého vína. Zvláště efektně vyniknou servírované na listech salátu či obložené jinou zeleninou.

Poznámka

Podrobný fotopostup krok za krokem najdete ZDE:

http://www.hobbymanie.tv/clanek/pro-kralovskou-hos...

Nejnovější recepty z naší dílny najdete ZDE:

https://www.facebook.com/nejrecepty

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 729 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Nadívané hermelínové měšce

Tématické fráze: hermelín v listovém měšci hermelínový měšec hermelín měšec se sezamem měšec z listového těsta s hermelínem recept mesce s hermelínem měšce z listového těsta s hermelínem recept zapečený hermelín v župánku měšec ze sýru hermelínové pochoutky syrovy měšec recepty albertu 2017 měšec s hermelínem nadívaná sekaná sekané měšce hermelin v listovém těstě slunicko hermelínová pochoutka chutný. tv hermelínové buchtičky hermelín a lístkové těsto hermelín v listovém těstě jako fondue nadivany kral sýrů