Bezlepkové noky s tomatovou omáčkou

Dietní recepty Bezlepkové Doba přípravy: 40 minut 2 názory

Dietní recepty Bezlepkové Doba přípravy: 40 minut 2 názory

Suroviny 4 porce

Suroviny na noky:
200 g směsi na Jáhlové těsto Nominal
300 ml vody
Ostatní suroviny:
1 plechovka loupaných rajčat
100 g šunky (raději Prosciutta)
50 g mladého sýra (ideálně Pecorino)
2-3 stroužky česneku
1 polévková lžíce sekané čerstvé bazalky
1/2 čajové lžíce sušeného oregana
pepř
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Klasické noky připravíme velice snadno. Suroviny intenzivně promícháme a necháme asi 10 minut odležet. Poté znovu prohněteme a můžeme tvarovat.

  2. Způsobů je celá řada, ale asi nejjednodušší je vyválet tenký váleček (cca 1 cm) a ten rozkrájet rovně nebo zešikma na menší kousky. Výsledné tvary vhodíme do vroucí vody asi na 5-6 min. Po vytažení necháme odkapat v cedníku.

  3. Na lžíci olivového oleje osmahneme na plátky nakrájený česnek, pak přidáme šunku na kostičky a za chviličku i sušené oregano. Nakonec půjdou rajčata z konzervy, které společně s ostatními surovinami podusíme, aby se omáčka zredukovala.

  4. Asi po 10 minutách okořeníme solí a pepřem a ještě chvíli dusíme. Nakonec přidáme sekané lístky bazalky. Omáčku smícháme s noky a bohatě posypeme strouhaným pecorinem.

Poznámka od kuchařky

http://www.nominal.cz

Komentáře k receptu Bezlepkové noky s tomatovou omáčkou

Tématické fráze: bezlepkove noky recept bezlepkove noky bezlepkové omáčka bezlepkové noky recept bezlepkové jáhlové noky bezlepkove noky do polevky jáhlové noky bezlepkove bezlepkové omáčka recept nok bezlepkovy bezlepkovy noky bezlepkové noky se zelím a slaninou jáhlové noky bezlepkové recept bezlepkove noky s vajíčkem fazole s tomatovou omáčkou tomatová polévka s noky kureci maso s tomatovou máčkou pro deti