Vepřové plátky na houbách à la roštěná s rýží

Vepřové maso Doba přípravy: 1 hodina 0 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 1 hodina 0 názorů

Suroviny 2 porce

2 vepřové kotletky
100 g žampionů
2 cibule
plnotučná hořčice
rýže
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Kotletky osolíme, opepříme, potřeme z obou stran plnotučnou hořčicí a dáme na rozpálený olej osmahnout z obou stran. Jakmile je maso opečené z obou stran, vyndáme ho z pánve a na zbylém výpeku uděláme nakrájenou cibulku spolu s nakrájenými žampiony.

  2. Jakmile cibulka zezlátne a houby také, tj. asi po 5. minutách vložíme zpátky ke směsi maso a zalijeme horkou vodou, nebo vývarem. Necháme dusit cca hodinu, dokud není maso krásně křehké. Můžeme párkrát podlít během dušení a přidat ještě 1 lžíci hořčice, ale v žádném případě už nesolit, tuto funkci splní právě hořčice.

  3. Mezitím, než se nám hodinku podusí maso, uděláme rýži a máme hotovo.

Komentáře k receptu Vepřové plátky na houbách à la roštěná s rýží

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: vepřové plátky na houbách vepřové na houbách s rýží vepřová roštěná roštena z vepřoveho vepřový plátek na houbách vepřové plátky s rýží vepřové s rýží vepřové roštěnky na houbách roštěná na houbách vepřové roštěnky vepřová roštěnka vepřové roštěnky s rýží vepřové na houbách vepřový plátek s rýží veprova roštěnka s ryží vepřové maso na houbách vepřová kotleta s rýží vepřová roštěná s rýží-recepty vepřová roštěná recept roštěná na houbách z vepřového masa