Celozrnné špaldové bagetky

Slané pečivo Doba přípravy: 2, 5 hod. 1 názor

Slané pečivo Doba přípravy: 2, 5 hod. 1 názor

Suroviny 2 ks

15 g droždí
50 ml mléka
120 ml vody
½ lžičky cukru
1 lžíce hladké mouky
270 g celozrnné špaldové mouky
15 g čirokové mouky (nebo jiné mouky)
½ lžičky soli
12 g mletého lněného semínky
1 lžíce olivového oleje

Postup přípravy receptu

  1. Mléko spolu s vodou zahřejte. Do misky rozdrobte droždí, přidejte cukr a lžíci hladké mouky. Zalijte vlažným mlékem s vodou a rozmíchejte. Přikryjte utěrkou a nechte vzejít kvásek. Bude to trvat asi 15 minut.

  2. V míse smíchejte oba druhy mouky, lněné semínko a sůl. Zalijte vzešlým kváskem, přidejte olej a důkladně prohněťte. Těsto vložte do mísy, potřete vodou a mísu překryjte utěrkou. Nechte kynout na teplém místě asi hodinu. Během kynutí alespoň dvakrát propracujte a vždy povrch bochánku potřete lehce vodou.

  3. Troubu předehřejte na 170 – 180 ⁰C. Plech vyložte pečícím papírem.

  4. Těsto vyklopte na pracovní plochu a propracujte. Rozdělte na dvě poloviny a z každé vytvořte bagetu o průměru asi 4 cm. Potřete vodou a nechte kynout 15 – 20 minut.

  5. Poté vložte do trouby a pečte 30 – 35 minut. 5 minut před koncem pečení potřete vodou.

Poznámka od kuchařky

Tento i další mé recepty najdete na: http://www.vareniste.cz/celozrnne-spaldove-bagetky...

Komentáře k receptu Celozrnné špaldové bagetky

Tématické fráze: bagety ze špaldové mouky celozrnná špaldová mouka recepty špaldová mouka celozrnná recepty celozrnná bageta recept bagetky ze špaldové mouky špaldová celozrnná mouka recepty recepty ze spaldove celozrnne mouky bagety z celozrnne mouky špaldová bageta recept bageta ze špaldové mouky recepty z celozrnné špaldové mouky celozrnna špaldová mouka celozrná bageta recept špaldová mouka celozrnná špaldova veka se seminky recepty celozrnná bageta bageta z celozrnné mouky špálova mouka celozrna špaldové bagety bagetky že spaldovy mouky