Hovězí maso na víně s kořenovou zeleninou

Hovězí maso Doba přípravy: 200 minut příprava 2 názory

Hovězí maso Doba přípravy: 200 minut příprava 2 názory

Suroviny 2 - 3 porce

300 g hovězího zadního masa
2 větší cibule
200 ml červeného suchého vína
1 středně velká mrkev
50 g celeru
1 menší kořenová petržel
hovězí vývar
1 stroužek česneku
1 lžíce hladké mouky
tymián
bobkový list
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Cibuli nakrájíme na drobné kousky, kořenovou zeleninu na větší kousky. Maso nakrájíme o velikosti sousta.

  2. Do hlubší pánve nebo kastrolu nalijeme 2 lžíce oleje a začneme pozvolna restovat cibuli. Opravdu se se smažením neunáhlujte a cibuli dejte čas. Pak přidejte nakrájenou zeleninu a zvyšte plamen. Restujte asi 3 minuty, poté zeleninu odsuňte ke straně pánve a vložte dovnitř maso. Míchejte, dokud se maso nezatáhne.

  3. Poté přidejte jemně nasekaný česnek, tymián, bobkový list, pepř a sůl a vše společně promíchávejte asi minutu. Zaprašte lžící hladké mouky, promíchejte a zalijte červeným vínem. Dále míchejte. Když směs zhoustne a začne se lehce připalovat, přilijte asi dvě naběračky (cca 150 ml) hovězího vývaru. Maso by mělo být z velké části ponořené. Zamíchejte, přikryjte poklicí a za občasného míchání vařte, dokud maso nezměkne – tedy 2 hodiny a více. Vždy, když se vypaří část tekutiny, podlijte opět vývarem.

Poznámka od kuchařky

Mé další recepty najdete na http://www.vareniste.cz

Komentáře k receptu Hovězí maso na víně s kořenovou zeleninou

Tématické fráze: hovězí na víně hovězí maso na víně hovězí líčka na víně s kořenovou zeleninou hovězí s kořenovou zeleninou hovězí na kořenové zelenině maso na víně hovezi maso na cervenem vine hovezi maso na zelenine hovezi maso se zeleninou hovězí na červeném víně hověží na víně se zeleninou hovezi na vine a korenove zelenine hovězí zadní na červeném víně recepty hovězí maso na víně maso na kořenové zelenině hovězí na víně recept hovézí na na kořenové zelenině hovězí maso na zelenině a víně hovězí maso na kořenové zelenině hovezi na zelenine a vine