Jednoduchý koláč s tvarohem

Moučníky Řezy Doba přípravy: 10 min + cca 20-30 minut pečení 11 názorů

Moučníky Řezy Doba přípravy: 10 min + cca 20-30 minut pečení 11 názorů

Suroviny 1 menší plech

260 g polohrubé mouky
140 g másla nebo hery
2 žloutky
1 vejce
60 g mletého cukru
troška citronové kůry
1 prášek do pečiva
Náplň:
1/4 kg tvarohu
1 vejce
1 vanilkový cukr
sníh ze 2 bílků
Na koláč:
trošku bílků nebo rozšlehaného vajíčka
třtinový cukr nebo bílý
hrubý krystal cukr

Postup přípravy receptu

  1. Vypracujeme vláčné těsto. Pokud se nám bude zdát řidší, přidáme trochu mouky. Těsto rozdělíme na 2 stejné díly. První díl rozválíme a pomocí válečku přeneseme na plech.

  2. Z tvarohu, vajíčka a vanilkového cukru umícháme krém, do kterého opatrně vmícháme sníh ušlehaný ze 2 bílků.

  3. Potřeme první plát těsta a přikryjeme druhým vyváleným plátem. Povrch koláče potřeme bílkem, nebo rozšlehaným vajíčkem a posypeme třtinovým cukrem, nebo hrubým krystalem.

Poznámka od kuchařky

Zdroj-můj sešit receptů

Včera jsem si prošla snad všechny stránky podobných receptů a že jich je!:-) Nenašla jsem však úplně stejný recept a protože podle sebe vím, že vždy beru to, co zrovna vidím, doufám, že se někomu bude hodit na nedělní odpoledne:-)

Komentáře k receptu Jednoduchý koláč s tvarohem

Tématické fráze: tvarohový koláč kolac s tvarohem jednoduchy kolac jednoduché recepty na pečení jednoduchý tvarohový koláč jednoduchý tvarohový koláč hrnkový recept na koláč s tvarohem recepty na pečeni s tvarohem rychlý nedělní kolač s tvarohem jednoduche tvarohove kolače pečení s tvarohem jednoduché koláče tvarohový koláč bez pečení vláčný nedělní tvarohový koláč jednoduche tvarohove kolacky nedělní tvarohový koláč tvarohovo citronový koláč nedělní koláč s tvarohem jednoduchý jablečný koláč s tvarohem jednoduchý a výborný koláč s tvarohem