Snídaňová vařená vejce

Suroviny

3 vejce
80-100 g šunky nebo slaniny
80 g tvrdého sýru
lžíce strouhanky
jarní cibulka
pažitka
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Sýr a šunku nakrájíme na kostičky. Rozšleháme vejce, osolíme a opepříme. Přidáme oblíbené bylinky, sýr, šunku, strouhanku a vše promícháme.

 2. Připravíme silikonové košíčky a pánev s poklicí. Vaječnou směs rozdělíme do košíčků a dáme do pánve. Nalijeme vodu do výšky poloviny košíčků.

 3. Pánev přikryjeme, vaříme asi 10 minut. Košíčky po uvaření vyklopíme a podáváme ještě teplé se zeleninou. Jsou dobré i studené, jako lehká svačinka.

Poznámka od kuchařky

Množství je orientační. Tak jako suroviny, které se mohou obměňovat. Sýry jako Niva nebo Hermelín se skvěle hodí nebo pikantní salámy. Může se přidat česnek, chilli nebo jiné bylinky. Je to velice variabilní.

Komentáře k receptu Snídaňová vařená vejce

 • mika59 mika59(autor receptu)

  be.amenity: Strouhanka příjde do vaječné směsi...doplním to ;-) děkuji... :yes: vejce jsou nadýchanější...:-):-K

  Odpovědět

 • be.amenity be.amenity

  Recept se mi moc líbí, skvělý nápad:yes: Určitě vyzkouším...:-8 Jen jsem se chtěla zeptat, kam se dá ta lžíce strouhanky?:-)

  Odpovědět

 • mika59 mika59(autor receptu)

  maris: :yes:;-)

  Odpovědět

 • maris maris

  mika59: já s používáním MT problém nemám, proto jsem to sem uvedla jako alternativu;-):-)

  Odpovědět

 • mika59 mika59(autor receptu)

  maris: Souhlasím a jde to i zdravěji a jednoduše bez MT.....

  Odpovědět

 • maris maris

  Dobře se to taky dělá v mikrovlnce, neřeknu přesně jak dlouho, protože záleží na velikosti košíčků, nebo báboviček, chce to vyzkoušet, i výkon mají mikrovlnky různý. Košíčky trošku vymastím.;-):-) Taky jsem to kdysi dělala v MT v silikonové bábovkové formě a potom krájela řezy;-)

  Odpovědět

 • Kucina Kucina

  manžel dostal dnes k snidani vejce na tvrdo a chleb s maslem:-Q příště dostane tuhle vychytávku:-) myslim,že bude mile překvapený:-)bodík přidělen.:yes:

  Odpovědět

 • mika59 mika59(autor receptu)

  srettka: :-D;-) Děkuji moc :-K:-K
  mata3636 ;-):-K

  Odpovědět

 • mata3636 mata3636

  Tak toto sa mi veľmi páči. Hneď zajtra ráno vyskúšam.

  Odpovědět

 • srettka srettka

  Tada Miko, já tě snad prohlásím za Dobromilu Retigovou:-D ty topreceptová nevysychající studnice :-D jsi takové zdejší receptové srdce :-K

  Odpovědět

Tématické fráze: recepty z vařených vajec vařená vejce recepty vařená vejce vejce ve v silikonové formě recept co s varenych vajec recepty z vajec vařená vejce postup vejce recept snidanova dělá slanina silikonové vařená recept na vařená vejce forma na vařená vejce recepty vejce varene v silikonové formě recept recept vejce v silikonové formě recepty na vejce vařená v silikonové formě zavařená vejce recept vejce kosičky vejce. be