Obrácený jogurtový koláč s mirabelkami

Suroviny

300 g polohrubé mouky
250 g bílého jogurtu
120 g cukru
2 vejce
6 lžic oleje
3-5 lžic mléka
1 prášek do pečiva
citronová kůra
---
mirabelky
skořice
vanilkový cukr+cukr krupice

Postup přípravy receptu

  1. Smícháme všechny sypké suroviny, přidáme vejce, olej, jogurt a mléka tolik, aby těsto bylo polotekuté.

  2. Do pekáčku (měla jsem průměr 28 cm) dáme pečící papír. Na dno nasypeme tenkou vrstvu cukru a uložíme vypeckované mirabelky.

  3. Posypeme je vanilkovým cukrem a skořicí. Na to nalijeme těsto a uhladíme. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 st. cca 25-30 minut. Zkoušíme špejlí.

  4. Upečený koláč necháme chvíli vychladnout a opatrně překlopíme na připravený tác. Jemně sloupneme papír a koláč necháme zchladnout.

Poznámka od kuchařky

Koláč stačí pocukrovat. Já jsem měla zbytek brusinkové marmelády, tak jsem ji na ještě teplý koláč namazala, ale není to nutné.

Komentáře k receptu Obrácený jogurtový koláč s mirabelkami

  • Ivace64 Ivace64

    Miládko, tento Tvůj obrácený moučník je výborný, přidala jsem i opadaná letní jablíčka k mirabelkám a udělala jsem moučník jako hrnkový. Je to lahodné, osvěžující, přidávám dvě fotky. Děkuji za prima tip:-K

    Odpovědět

Tématické fráze: tac s rynglemi jogurtový kolác obrácený jogurtovy jablkový koláč obrácený jogurtový koláč s broskvemi hrnkový obrácený koláč jogurtový koláč z mirabelek obrácený koláč s mirabelkami táč s mirabelkami jogurtový koláč s ovocem obraceny hrnkovy kolac obrácený koláč s jogurtem obrácený ovocný koláč s s jogurtem táč s ringlemi ovocný koláč s mirabelkami táč z jogurtu tac s ryglema hrnkový moučník s jogurtem jogurtový hrnkový koláč hrnkový koláč s rynglemi