Dvojí lančmít

MamlajdaD Kuchařka: MamlajdaD

Mleté maso 0 názorů

Suroviny

Lančmít I.:
600 g libovějšího bůčku bez kostí a kůže
400 g vepřového plecka
vepřové kůže (alespoň ten kousek seříznutý z bůčku)
2 naběračky vývaru z kůží, kostí a ořezu
1 rovnou PL sušeného česneku
1 vrchovatou PL sladké papriky
1 KL podravky nebo vegety
pepř podle chuti
8 g pragandy
8-10 g kuchyňské soli.
Lančmít II.:
600 g libovějšího bůčku,
400 g předního hovězího
kůže z bůčku (může být i kousek kůže navíc)
2 naběračky vývaru z kůže, kostí a ořezu z vepř. masa
14 g směsi maďarského koření „Ostrá domácí klobása“ ( je bez soli a bez éček)
10 g kuchyňské soli
8 g pragandy.
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Kůži a kosti z bůčku a případný ořez dáme vařit do papiňáku asi na půl hodiny. Dala jsem do hrnce sůl, několik kuliček nového koření, několik kuliček pepře, dva bobkové listy a cibuli. Pokud máme víc kůže, můžeme ji také ještě do hrnce přidat. Po uvaření papiňák zchladíme, kůži vybereme na talíř nebo misku, aby brzy zchladla.

  2. Obojí maso nakrájíme na kostky, okořeníme, osolíme solí a pragandou, dobře promícháme. Pak maso i vychladlé vařené kůže umeleme na masovém strojku. Pokud máme k mlýnku kotouč (šajbu) i s malými otvory, tak maso ještě jednou pomele na jemno, nebo ho můžeme na domácím sekáčku (kutru) najemno nasekat. V krajním případě maso pomeleme dvakrát na mlýnku s kotoučkem se středními otvory, jako při prvním mletí, i tak to bude jemnější. Při kutrování přidáme do masa celkem dvě naběračky vývaru, jinak vývar přidáváme až do mísy do 2x umletého masa. Maso v míse pořádně promícháme s vývarem a umletými kůžemi.

  3. Takto upravené maso dáme do přiměřeně velkého pekáčku, zakryjeme pevně alobalem a pečeme ve vodní lázni 2 hodiny při 150º C. Necháme vystydnout a dáme na několik hodin (nejlépe přes noc) do ledničky.

Poznámka

Postup je u obou lančmítů úplně stejný, změna je pouze ve skladbě masa a v použitém koření, proto vkládám jako jeden recept.

U lančmítu II. Je možnost použít i jinou směs koření, ale v tom případě je nutné přihlédnout k soli, kterou většina směsí již obsahuje a žádnou další sůl už nepřidávat.

Já pekla prát zabalený do olejem potřeného dvojitého alobalu v alu-miskách. A byla jsem nedočkavá na výsledek, tak jsem od každého kousek ukrojila ještě za horka, bylo to moc dobré, ale jakoby suché. Druhý den (vychladlé z ledničky) už ale byla struktura úplně jiná a po suchosti ani památka. Ona se totiž ta vypečená šťáva zase zčásti vsákne zpět do masa. Tak raději vyčkejte do úplného vychlazení.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 9 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Dvojí lančmít

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: lanchmid lančmít lančmíd lanchmid co z nej domaci lancmid lanchmid recept domácí lanchmid koření na luncheon meat kořeni luncheon meat maso na luncheon meat luncheon meat recept domaci lancmit kutrování vepřového masa koření do lančmitu prát do lančmídu domácí lančmit -luncheon meat lančmít recepty